Dnes končí lhůta pro vyřízení stížností na komunální volby

08.11.2018 6:52

Dvacetidenní lhůta, v níž by správní soudy měly rozhodnout o posledních podaných stížnostech na zákonný průběh a výsledky komunálních voleb, dnes končí. O většině podání už stihly krajské soudy a pražský městský soud rozhodnout s převážně zamítavým verdiktem.

Dnes končí lhůta pro vyřízení stížností na komunální volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto
reklama

Pražský městský soud do úterního večera rozhodl v 19 z 25 návrhů na neplatnost voleb do pražských zastupitelstev. V šesti městských částech kvůli čekání na rozhodnutí zatím nemohli dosluhující starostové svolat ustavující zastupitelstva.

Krajský soud v Brně ve středu na základě stížnosti Zelených ohledně obecních voleb v městské části Brno-střed přidal této straně jeden mandát. O jedno křeslo v zastupitelstvu naopak přišlo hnutí ANO. Soud naopak nevyhověl žádosti o opakování voleb ve Slatinkách na Prostějovsku, kde komise zaměnila hlasovací obálky pro komunální a senátní volby.

Krajský soud v Ostravě obdržel v souvislosti s volbami v Moravskoslezském kraji přes 30 žalob. Všechny už projednal, většinou s negativním výsledkem. Ústecký krajský soud vyřídil tři z 27 stížností. Zamítl mimo jiné návrh na opakování voleb v Bílině na Teplicku. Návrh se týkal údajné nepřípustné manipulace s volebními lístky a ovlivňování voličů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …