Dnes to nebude o politice. Prezident Zeman na Hradě přijme a ocení záchranáře

22.05.2019 6:13

Na Pražském hradě budou dnes oceněni lidé za záchranářské činy. Ceny jim již tradičně předá prezident Miloš Zeman. Vyhlášen bude již 20. ročník projektu.

Dnes to nebude  o politice. Prezident Zeman na Hradě přijme a ocení záchranáře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentská standarta na Pražském hradě
reklama

Porotci letos posuzovali přes 70 nominací. Celkem bude uděleno osm Zlatých záchranářských křížů, dvě čestná uznání a tři speciální ceny.

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, a to dobrovolníků i profesionálů. Oceňována je i první pomoc laiků a neziskových organizací působících v oblasti záchranářství. Cílem projektu je také podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů, uvádí organizátoři.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zlaté záchranářské kříže vyhlašuje časopis Rescue report na území České republiky od roku 1999, od roku 2007 se projekt rozšířil i na Slovensko. Od roku 2008 jsou Zlaté záchranářské kříže předávány z rukou prezidenta republiky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

5:25 Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a s…