Dny NATO v Mošnově navštívilo během dvou dnů 145 tisíc lidí

22.09.2013 19:51

Na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes přijelo na letiště do Mošnova na Novojičínsku zhruba 91 tisíc lidí. Dohromady tak během dvou dnů akci navštívilo 145 tisíc diváků, informovali pořadatelé. Dny NATO jsou podle nich nejnavštěvovanější vícedenní akcí v České republice.

Dny NATO v Mošnově navštívilo během dvou dnů 145 tisíc lidí
Foto: acr.army.cr
Popisek: JAS-39 Gripen vzdušných sil ČR

Akci letos ovlivnily proměnlivé meteorologické podmínky, které podle organizátorů kladly na všechny účastníky vysoké nároky. "Za posledních pět let jsme nezažili tak náladové počasí. Chci poděkovat divákům, že i přes ne zcela optimální povětrnostní podmínky navštívili naši show a odměnili tak všechny účastníky, kteří věnovali přípravě akce nemalé úsilí," uvedl předseda sdružení Jagello 2000, které je hlavním organizátorem akce, Zbyněk Pavlačík.

Počasí ovlivnilo návštěvnost zejména v sobotu, kdy na letiště dorazilo přibližně 54 tisíc lidí, kteří v okolí ani nezpůsobili žádné větší dopravní komplikace. Dnes se oproti tomu tvořily kolony, zejména ve směru od Ostravy. Mnoho lidí dorazilo i na bicyklech. Pořadatelé uvedli, že podle údajů Městské policie Ostrava si během akce dalo kolo do bezplatné úschovny celkem 3595 lidí.

Tankování za letu je velkou atrakcí

Mezi nejatraktivnější body zhruba osmihodinového programu patřily ukázka tankování za letu v podání dvou českých letounů Jas-39 Gripen a švédského tankeru C-130 Hercules nebo vystoupení akrobatických skupin: španělské Patrully ASPA na vrtulnících EC 120 Colibri a turecké skupiny Turkish Stars na stíhačkách NF-5A. Mezi desítkami vystavených strojů byl největším lákadlem obří transportní letoun An-124 Ruslan.

Na Dnech NATO se kromě vojáků představily také bezpečnostní a záchranářské jednotky celkem ze 16 zemí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

12:42 Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

V první hodině nedělní Partie CNN Prima News se střetli jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a předse…