Do Prahy přijede jihokorejská prezidentka. Se Zemanem i Sobotkou bude plánovat hospodářskou spolupráci

23.11.2015 20:38

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje přijede začátkem prosince na čtyřdenní návštěvu České republiky. Zúčastní se zde summitu zemí visegrádské čtyřky s Jižní Koreou a setká se s prezidentem Milošem Zemanem nebo premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

Do Prahy přijede jihokorejská prezidentka. Se Zemanem i Sobotkou bude plánovat hospodářskou spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman s premiérem Bohuslavem Sobotkou

"Cílem oficiální pracovní návštěvy je zhodnotit současný stav bilaterálních vztahů, projednat jejich rozvoj a vyměnit si názory na zásadní otázky mezinárodního dění," stálo v materiálu k návštěvě, který v pátek schválila vláda. Praha se chce zaměřit především na další rozvoj ekonomické spolupráce obou zemí. Jižní Korea dlouhodobě patří k největším zahraničním investorům v Česku.

Prezidentka Pak má do Prahy přiletět první prosincový den, 2. prosince ji čeká na Zemanovo pozvání bilaterální program. V jeho závěru má být podepsán akční plán spolupráce i několik memorand o porozumění mezi českými a korejskými subjekty. Ve čtvrtek 3. prosince se uskuteční summit se zeměmi V4, kterým Česko právě předsedá, a o den později Pak z Česka odletí.

"Jednání premiérů zemí V4 s prezidentkou Jižní Koreje budou dominovat témata vzájemných vztahů," uvedla v tiskové zprávě Strakova akademie k čtvrtečnímu programu. Předsedové vlád Česka, Slovenska, Polska a Maďarska budou potom diskutovat o migrační krizi, požadavcích Británie na reformu Evropské unie a o pokroku ve vytvoření energetické unie a ve vztazích se třetími zeměmi.

Společnosti z Jižní Koreje, kterou letos Sobotka navštívil, do Česka podle CzechInvestu zatím v 29 projektech investovaly přes 76 miliard korun, díky kterým podle agentury vzniklo či do budoucna vznikne téměř 12.000 nových pracovních míst. Korea je tak co do objemu financí třetím největším zahraničním investorem v Česku po Německu a Japonsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …