Do Prahy přijede náčelník generálního štábu ze Slovenska

09.02.2012 6:46 | Zprávy
autor: vfe

Do České republiky ve čtvrtek zavítá nový náčelník generálního štábu Slovenska Peter Vojtek. Dopoledne bude jednat se svým protějškem Vlastimilem Pickem, odpoledne ho přijme ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Tématem rozhovorů má být spolupráce mezi armádami obou zemí, oznámila ČTK mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Do Prahy přijede náčelník generálního štábu ze Slovenska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra

Čeští a slovenští vojáci spolupracují v mnoha oblastech. V prosinci loňského roku zástupci obou zemí podepsali v Piešťanech dohodu o spolupráci také v zajištění vojenského letového provozu. Dohoda upravuje podmínky zajištění leteckých cvičení, přepravy a plnění úkolů integrovaného systému protivzdušné obrany NATO.

Před deseti lety vznikla iniciativa k vybudování mnohonárodního praporu vojenské policie NATO. Členskými státy jsou Polsko, které je vedoucím státem, ČR, SR a Chorvatsko. V září 2011 se na Slovensku uskutečnilo každoroční cvičení praporu s názvem Black Bear 2011, které je součástí přípravy praporu na certifikaci NATO.

Obě země spolu také vytvořili bojové uskupení EU, které bylo připraveno k nasazení v roce 2009. Podobnou jednotku vytvoří společně s Polskem a Maďarskem v roce 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…