Do Prahy přiletí Van Rompuy, bude jednat se Zemanem a Sobotkou

30.04.2014 6:17 | Zprávy
autor: vam, čtk

Do Prahy dnes přiletí prezident Evropské unie Herman Van Rompuy. Hlavní město navštíví u příležitosti oslav 10. výročí vstupu Česka do Evropské unie. Van Rompuy bude jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou i s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu s ním chce hovořit o dění na Ukrajině. Představí mu plán, podle nějž by Češi měli být prostředníky v usmiřovacích jednáních mezi Kyjevem a Moskvou.

Do Prahy přiletí Van Rompuy, bude jednat se Zemanem a Sobotkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Dá se očekávat, že Zeman s předsedou Evropské rady pohovoří také o rozšířených sankcích vůči ruským občanům. Brusel v úterý zveřejnil jména dalších 15 lidí, kterým kvůli ukrajinské krizi zmrazí majetek a zakáže vstup. Na rozšíření seznamu, který tak nyní čítá 48 lidí, se unijní země definitivně dohodly v pondělí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

EU

Dobrý den, vím, že dost kritizujete EU. Ale jste pro naše vystoupení z ní nebo myslíte, že je EU dobrá, jen v ní rozhodují špatní politici a podle mě bohužel mnohdy hlavně ti, které vlastně nikdo nevolil. Je podle vás EU reformovatelná nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

17:45 Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

Zatímco část evropských médií líčí Maďarsko jako zemi na pokraji úpadku, realita v ulicích Budapešti…