Do Prahy se sjíždí unijní ministři zemědělství. Proberou ukrajinské obilí i klimatickou změnu

16.09.2022 6:32 | Zprávy

Potravinová bezpečnost i klimatické změny by měly být podle programu tématem dnešního neformálního zasedání ministrů zemědělství a rybolovu zemí Evropské unie v Praze.

Do Prahy se sjíždí unijní ministři zemědělství. Proberou ukrajinské obilí i klimatickou změnu
Foto: pixabay.com
Popisek: Srpen - ilustrační foto

Mezi ohlášenými účastníky jsou eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski a komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidesová. Zúčastnit se má také ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj nebo vědci, kteří se zabývají životním prostředím.

Ministři budou diskutovat o řešení nedostatku potravin způsobeném jak ruskou agresí vůči Ukrajině, tak pandemií koronaviru. Politici se zaměří na otázky spojené například s vývozem obilí z Ukrajiny nebo na zdražování vstupních nákladů pro zemědělce, zejména hnojiv, jejichž ceny stouply kvůli válce až o stovky procent. Spolu s ukrajinským ministrem se summitu zúčastní také ministři zemědělství Gruzie a Moldavska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kraj

Neměla byste se spíš zabývat otázkou, proč mladí a většinou vzdělaní lidé z kraje utíkají pryč? Že zde žije početná skupina Vietnamců je podle mě nepodstatné. Ostatně co vím, je kraj oblíben i Rusi a co z toho mají Češi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …