Do Rakouska vstoupilo v sobotu přes 12.000 uprchlíků

20.09.2015 7:48 | Zprávy

Do Rakouska přišlo během soboty více než 12.000 migrantů. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na rakouský Červený kříž. Jedná se především o uprchlíky, které chorvatské úřady přepravily předtím do Maďarska a Maďarsko je poslalo dále na rakouské území. Chorvatsko již dříve uvedlo, že si nedokáže poradit s 20.000 běženci, kteří od středy dorazili do země.

Do Rakouska vstoupilo v sobotu přes 12.000 uprchlíků
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Budapešť v sobotu ostře kritizovala Chorvatsko, že porušuje pravidla, když migranty neregistruje a posílá je rovnou do Maďarska. Server BBC News nicméně napsal, že někteří uprchlíci reportérům BBC řekli, že je neregistrovaly ani maďarské úřady a místo toho je urychleně přesouvaly k rakouským hranicím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…