Do boje o místo na Hradě chce znovu vstoupit i Bobošíková

09.02.2012 14:28

V případě, že projde přímá volba prezidenta, což je v současnosti nejpravděpodobnější scénář, ráda by se o místo na Hradě znovu utkala také šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Na prezidenta už jednou kandidovala, tehdy ji navrhli komunisté.

Do boje o místo na Hradě chce znovu vstoupit i Bobošíková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

"Jednoznačně ano, budu kandidovat," řekla Bobošíková serveru iDNES.cz. "Budu chtít získat potřebných padesát tisíc podpisů. Chci ale také vyjednávat se stranami a některá jednání už proběhla." Podpisy začne prý sbírat až v momentě, kdy bude přijat prováděcí zákon ke změně ústavy.

Proti Bobošíkové se postaví šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg a bývalý premiér úřednické vlády Jan Fischer. Ostatní jména jsou zatím nejistá. Expremiér Miloš Zeman si prý počká, kolik lidí ho bude chtít na Hradě vidět. "Rozhodnu se podle toho, až uvidím, kolik podpisů se podaří získat pod petici s žádostí, abych kandidoval, a také podle toho, kolik podpisů získají jiní možní kandidáti," řekl serveru.

Okamura kandidaturu brzdí

Šéfka sněmovny Miroslava Němcové se o své možné kandidatuře chce nejprve poradit s premiérem a předsedou její strany Petrem Nečasem. ODS zvažuje kromě Němcové navrhnout také Přemysla Sobotku. ČSSD zatím mlží, zvažuje prý hned několik jmen: Vladimíra Špidlu, Petru Buzkovou, Jana Švejnara nebo Jiřího Dienstbiera.

Podnikatel Tomio Okamura, který se rovněž vyslovil pro svou kandidaturu, v poslední době ovšem nadšení mírní. Prý mu média dávají co proto. "Pakliže bych o tom vůbec někdy uvažoval, musel bych nejdříve získat mandát v jiných volbách," řekl ke své kandidatuře na Hrad. Štěstí tak zřejmě zkusí nejprve ve volbách do Senátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…