Do debat o církevních restitucích Klaus už vstupovat nehodlá

11.04.2012 22:21

Prezident Václav Klaus už nehodlá vstupovat do politické debaty o církevních restitucích, protože ji pokládá za uzavřenou. Napsal to v dopise kardinálovi Dominiku Dukovi k jeho dvouletému působení v úřadu pražského arcibiskupa. Není si jistý, zda je koncepčně správný.

Do debat o církevních restitucích Klaus už vstupovat nehodlá
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident Václav Klaus na přednášce
reklama

Z Klausova výroku na tzv. Žofínském fóru prý byla vytvořena mediální kauza, poznamenal Klaus v dopise. Jeho slova se lišila od toho, co napsali různí komentátoři v médiích. „Nemám ale už v úmyslu do dnešní politické debaty vstupovat, protože ji pokládám za uzavřenou,“ napsal Klaus.

Někteří kritici vládnímu návrhu vyčítají, že na finanční kompenzace stát nyní nemá peníze. ČSSD například navrhla, aby poslanci z návrhu vypustili peněžitou náhradu 59 miliard korun, kterou má stát církvím vyplácet 30 let s inflačním navyšováním.

„Nemyslím si, že otázka církevního narovnání je, jestli si to teď můžeme dovolit. To mne trápí méně. Od nepaměti si kladu otázku, nakolik je to koncepčně správně zvolený princip, a v tomto smyslu tam řadu otazníků vidím,“ řekl prezident novinářům před týdnem. Návrh předpokládá, že církve dostanou 56 procent bývalého majetku. Naproti tomu je stát přestane po přechodné době financovat.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

12:27 Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

Je to pár dní, co Miroslav Kalousek odešel ze Sněmovny a agentura SANEP už hlásí, že jeho odchod by …