Do debat o církevních restitucích Klaus už vstupovat nehodlá

11.04.2012 22:21 | Zprávy
autor: jno

Prezident Václav Klaus už nehodlá vstupovat do politické debaty o církevních restitucích, protože ji pokládá za uzavřenou. Napsal to v dopise kardinálovi Dominiku Dukovi k jeho dvouletému působení v úřadu pražského arcibiskupa. Není si jistý, zda je koncepčně správný.

Do debat o církevních restitucích Klaus už vstupovat nehodlá
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident Václav Klaus na přednášce

Z Klausova výroku na tzv. Žofínském fóru prý byla vytvořena mediální kauza, poznamenal Klaus v dopise. Jeho slova se lišila od toho, co napsali různí komentátoři v médiích. „Nemám ale už v úmyslu do dnešní politické debaty vstupovat, protože ji pokládám za uzavřenou,“ napsal Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…