Do hotelu je nepustili, tak je hostil Hřib. A Čína se zlobí

19.11.2021 15:48

Pražský hotel Marriott má z ostudy kabát. Původně sliboval, že zástupcům v Číně utlačované ujgurské menšiny poskytne prostor ke konání konference, ale v jednu chvíli si vedení pražské pobočky hotelu vše rozmyslelo a Ujgurům bylo sděleno, že kvůli zachování politické neutrality prostor ke konání akce neposkytne. Tohoto vyjádření si všimla některá zahraniční média a hotel čelí kritice. Vedení celé sítě hotelů se od chování pražské pobočky distancovalo.

Do hotelu je nepustili, tak je hostil Hřib. A Čína se zlobí
Foto: Pixabay
Popisek: Čína

Vedení pražského hotelu Marriott se ocitlo pod palbou kritiky. Některá zahraniční média si všimla, že hotel původně přislíbil, že v hlavním městě České republiky umožní uspořádání setkání zástupců čínské ujgurské menšiny. Jenže k tomu nakonec nedojde. Vedení pražského hotelu nakonec z akce vycouvalo.

„Já se moc omlouvám, ale dostala jsem informaci, že žádné vyjádření zatím poskytovat nebudeme. Nemůžu vás proto na nikoho přepojit, tiskového mluvčího nemáme,“ sdělila Novinkám telefonická operátorka Prague Marriott Hotelu.

Vedení nadnárodního hotelového řetězce se od počínání pražského hotelu distancovalo.

Ujgurský kongres se nakonec v Praze i tak konal. Prostory k jeho uskutečnění poskytl např. primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Čína na konání kongresu v Praze pohlížela s nelibostí. Ze země čas od času unikají informace, že ujgurská menšina v Číně čelí velkému tlaku, včetně pobytu v převýchovných táborech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…