Do novin unikla další jména. Tyto osobnosti letos Zeman vyznamená

09.10.2015 6:47 | Zprávy

Státní svátek 28. října se blíží a už jsou známa jména dalších osobností, které vyznamená prezident Miloš Zeman. Vyznamenání dostane např. zpěvák Václav Neckář.

Do novin unikla další jména. Tyto osobnosti letos Zeman vyznamená
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Italském kulturním institutu byla představena kniha o Jiřím Pelikánovi. Akce se zúčastnil i Miloš Zeman

Podle informací pátečních Lidových novin prezident Miloš Zeman předá státní vyznamenání několika osobnostem, mezi nimi i Václavu Neckářovi, čímž prý symbolicky završí jeho „znovuzrození“. Připomeňme, že populární zpěvák prodělal mozkovou mrtvici, po níž měl potíže i jen s mluvením.

In memoriam dostane ocenění i František Kriegel, který v roce 1968 odmítl podepsat tzv. Moskevské protokoly, jako jediný. Medaili obdrží i exministr kultury Pavel Dostál, jenž zemřel ve funkci. Prezident nezapomněl ani na Petra Vejvodu, studenta ze Žďáru nad Sázavou, který chránil vlastní spolužačku před psychicky nemocnou ženou a zaplatil za to životem. Jistotu vyznamenání má i slavný fotbalista Pavel Nedvěd.

Vyznamenání obdrží i Josef František, letec působící v řadách RAF za druhé světové války, nebo divadelní herečka Jitka Frantová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…