Do výkonné rady ODS mě nezvolili za trest, říká rebel Šnajdr

05.11.2012 18:31

Poslanec Marek Šnajdr nebyl (jakožto jeden z rebelů) zvolen do výkonné rady ODS. V pořadu Impulsy Václava Moravce uvedl, že strana nechce slyšet opačné názory a že většinový názor jeho kolegů ho sice ovlivní, při hlasování o daňovém balíčku se rozhodne sám.

Do výkonné rady ODS mě nezvolili za trest, říká rebel Šnajdr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr
reklama

„Zaznamenal jsem slova pana místopředsedy Kuby, ale ještě jsme neměli čas jednat,“ uvedl Šnajdr s tím, že smířlivost 1. místopředsedy je pro něj velmi pozitivní. „Dřívější slova pana ministra Kalouska či pana premiéra Nečase zněly spíše tónem vydíracím,“ dodal.

Nejsem vázán jen stranickým usnesením

Šnajdr se nedostal do výkonné rady ODS. „Já jsem demokrat, jsem členem ODS, k demokracii patří úspěch i neúspěch, zvolení i nezvolení,“ odpověděl na otázku, zda je zklamán. Ale nezvolení (které se týká i Pavla Dlouhého, Ivana Langera či Petra Tluchoře) podle něj rozhodně nevypovídá o kongresu nic pozitivního.

„Vnímám to demokraticky a akceptuji to, ale strana, která nechce slyšet alternativní hlas a uzavírá se jen do jedné pravdy, tak historie nás učí o tom, že většinou nekončí dobře,“ myslí si Šnajdr. Má za to, že část vedení ODS nechtělo slyšet opačné názory a takové kroky nejsou dobrým řešením krize pravice. Jeho nezvolení tak bylo jaksi za trest.

Vše k Volebnímu kongresu ODS v Brně ČTĚTE ZDE

Moravec se Šnajdra zeptal, zda je také takový demokrat, aby respektoval názor většiny, který se na kongresu ukázal. „Budeme prosazovat něco, co většina občanů České republiky nepovažuje za prioritu,“ začal Šnajdr. Většinové stanovisko vnímá, respektuje ho a bude to jeden z vlivů, jak se při hlasování rozhodne. „V Poslanecké sněmovně nejsem vázán jen stranickým usnesením,“ prohlásil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…