Dobeš má náměstka z firmy, která žije ze státních zakázek

26.06.2012 8:26 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) v tichosti vyměnil jednoho ze svých náměstků, napsala dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Ivo Vykydala, který odešel do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), nahradil Miloslav Hala. Ten dosud působil jako finanční ředitel projektové společnosti Sudop Group, která podle deníku žije hlavně ze zakázek podřízených organizací ministerstva dopravy.

Dobeš má náměstka z firmy, která žije ze státních zakázek
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Sudop Group je přední českou projektovou společností na dopravní stavby a patří pod ni například Sudop Praha, Moravia Consult nebo Dopravoprojekt Brno. Posledně jmenovaná firma pracovala během sporné stavby ostravské dálnice D47 pro stát jako kontrolor a zároveň pro společnost Eurovia, jejíž práci měla kontrolovat.

Střet zájmů

Šéf české pobočky Transparency International David Ondračka poukázal na to, že kontakty na ministerstvu dopravy mohou být velmi cenné pro Halovu další kariéru. Podobně se pro MfD vyjádřil také šéf jedné z českých projekčních firem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

12:00 Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

Je možné, že se historie bude opakovat, v ČT opět vytáhnou spacáky a začne druhá okupační stávka. Do…