Dobeš musí odejít. Nevyhnutelně, míní Liška

16.03.2011 21:42

Ministr školství Josef Dobeš prý už v čele resortu napáchal takových škod, že svůj post musí opustit, zlobí se šéf zelených a exministr školství Liška.

Dobeš musí odejít. Nevyhnutelně, míní Liška
reklama

Podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky je rezignace Josefa Dobeše (VV) nevyhnutelná.

"Přes kritiku veřejnosti i samotného premiéra se Dobeš rozhodl zaměstnat extremistu Ladislava Bátoru jako svého poradce. Dostatečným důvodem pro jeho odchod by ale byla jenom paralýza čerpání evropských fondů pro vzdělání a vědu pod jeho taktovkou, zmatená personální politika, rozkládající se úřad ministerstva, nedomyšlené a nekoncepční kroky při reformě vzdělávacího systému či ignorování rozsudku Evropského soudu pro lidská práva o segregaci romských dětí, které hrozí další mezinárodní ostudou," vyjmenoval podle agentury Mediafax šéf zelených, který sám zastával post ministra školství v Topolánkově vládě.

SLEDUJEME téma Dobeš
SLEDOVALI jsme téma Ladislav Bátora

A zase ten Bátora

Právě Bátorovo jmenování poradcem leží přitom Liškovi v žaludku nejvíce. "Zaměstnání extremisty jakožto poradce je více než manažerským selháním. Bátora je bývalý kandidát za prokazatelně extremistickou Národní stranu a člověk s postoji, které jsou v přímém rozporu s principy otevřené společnosti. Jeho zaměstnání jako poradce ministra je tou nejhorší zprávou pro všechny učitele a rodiče, kteří denně vedou své děti k toleranci, úctě k jinakosti a lidským právům," uvedl ve středu Liška.

Josef Dobeš je spoluzakládajícím členem Věcí veřejných, byl zastupitelem za VV. Od května je poslancem, od červencem ministrem školství.

Více čtěte:

Foto: mšmt.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…