Zítřejší stávky se zúčastní zhruba pětina učitelů. Některé školy vzkázaly, že by se zapojily rády, ale akce byla svolána příliš na rychlo.
„My jsme ještě minulý týden ve čtvrtek seděli s paní místopředsedkyní u premiéra, který říkal, že to na programu vlády zítra nebude. Dozvěděli jsme se potom ve večerních hodinách v ten inkriminovaný čtvrtek, že na popud ministra školství to tam bude," vysvětlil na rádiu Impuls Dobšík svolání stávky na poslední chvíli.
„Měli jsme indicie, že vláda rozhodne v náš neprospěch a dělat potom stávky ex post je velmi problematické a určitě to zítřejší akcí neskončí, budeme tu situaci po novém roce vyhodnocovat a nechci nikomu vyhrožovat, ale je možné, že se něco zorganizuje v příštím roce," doplnil.
Psali jsme:
Ve středu bude stávkovat 20 tisíc učitelů. Dobeš nečeká křivdy

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Dobeš , Dobšík , školství , stávka učitelů
autor: jhe
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR