Dobeš odevzdal Nečasovi svou rezignaci ke 3. prosinci

14.11.2012 19:51

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) předal premiérovi Petru Nečasovi svou demisi k datu 3. prosince. Řekl to dnes novinářům po setkání s předsedou vlády. Nečas ve stručném prohlášení uvedl, že rezignaci bere na vědomí. Dobešův odchod z čela ministerstva žádá jeho vlastní strana LIDEM, která ale chce, aby odešel okamžitě. Vicepremiérka a šéfka LIDEM Karolína Peake už oznámila, že v ministerském křesle by ráda viděla svého podřízeného Roberta Vacka.

Dobeš odevzdal Nečasovi svou rezignaci ke 3. prosinci
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Dobeš s novináři krátce hovořil před Strakovou akademií, kde se s premiérem setkal bezprostředně po jednání vlády. Podrobnější názor šéfa kabinetu na vývoj okolo odchodu ministra dopravy se zatím nepodařilo získat. Premiér Nečas netradičně nepřišel ani na pravidelnou tiskovou konferenci k výsledkům schůze kabinetu.

Nejmenší vládní strana LIDEM vyzvala Dobeše k odchodu na jednání svého vedení v úterý večer. Jedním z důvodů mají být problémy se spuštěním centrálního registru vozidel, který stále není plně funkční. Podle dnešních slov šéfky strany a vicepremiérky Karolíny Peake vyšly okolo registru najevo další znepokojivé informace.

Vedle komplikací s registrem Peake také vadí, že se údajně kolem ministra dopravy pohybují lidé bez mandátu jakékoli strany, kteří však na jeho úřad mají vliv. Řekla to v České televizi. O koho jde, neuvedla, protože prý nemá důkazy. Je to ale podle ní i věcí vyšetřování, pokud je "správně informována některými nevládními organizacemi".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…