Dobeš zastavil projekt SPORT. 650 milionů se nakonec ušetří

31.01.2012 22:59

Ministr školství Josef Dobeš potvrdil, že zastavil kontroverzní projekt SPORT. Kritizovali ho nejen čeští politici, ale právě i Evropská komise. Od Bruselu měl na něj totiž získat dotace.

Dobeš zastavil projekt SPORT. 650 milionů se nakonec ušetří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

„Projekt SPORT nesplňoval kritéria, která jsou požadována pro evropské projekty. Rozhodl jsem proto o jeho zastavení a okamžitě jsem zrušil také pracovní tým, který projekt připravoval,“ uvedl ministr Josef Dobeš.

Projekt měl vyjít na 650 milionů korun a jeho účelem bylo vzdělávat trenéry a učitele tělesné výchovy. Tím chtěl pomoci mládeži ve vybudování lepšího vztahu ke sportu. Za peníze se například měla točit instruktážní videa.

Projekt byl podle Dobeše zastaven už minulý týden, každopádně informoval o něm až nyní, tedy poté, kdy se na něj ozvala vlna kritiky.

Dalším kritizovaným projektem je OKNO. Ten stojí také půl miliardy korun a vzdělávat má všechny občany. Tentokrát je ale zaměřen na finanční a právní gramotnost. Pomoci by v něm měla média, která budou za peníze zveřejňovat informace pro čtenáře formou, která by byla velice blízká inzerci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …