Dobešův plán: Firemní školky dostanou dva tisíce na dítě

23.06.2011 14:31

Firemní školky by mohly od státu dostávat dva tisíce na dítě, což je 60 procent z částky, kterou dostávají na dítě školky veřejné. Státní kasu by to stálo 100 milionů ročně, které plánuje ministr školství Josef Dobeš získat propouštěním úředníků a slučováním středních škol.

Dobešův plán: Firemní školky dostanou dva tisíce na dítě
reklama

Firmy by si ale raději chtěly odečítat náklady na školku z daní, ve finále jsou totiž náklady na dítě větší než dva tisíce (často sahají až k 10 tisícům). Podle Dobešova plánu by dopláceli buď rodiče nebo firmy, které by školku zahrnuli do zaměstnaneckých výhod.

"Nedostatek míst ve školkách je lokální problém," řekl podle MF Dnes Dobeš. Nejvytíženější jsou podle něj ve velkých městech. Firemní školky by tak rodičům značně ulehčily, mohly by navíc přijímat i děti mladší tří let, a tedy ulehčit i velmi žádaným jeslím.

"Prorodinný balíček" ministerstva školství počítá mimo jiné i se vzájemnou rodičovskou výpomocí. Při té by mohli lidé na rodičovské dovolené pečovat o další děti.

Čtěte:

Hradec Králové: O školky je letos enormní zájem

ODS prosazuje firemní školky, socialisté je odmítají

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…