Dobrovolníci pomáhající ilegálním imigrantům ocenili, že se s nimi setkal premiér Sobotka

17.11.2015 17:21 | Zprávy

Dobrovolníci, kteří v uplynulých měsících pomáhali zvládat uprchlickou krizi na hranicích Srbska a Chorvatska, ale i přímo v uprchlických táborech, ocenili, že je dnes v Kramářově vile přijal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jan Piňos ze sdružení Czech Team, které působilo na srbsko-chorvatských hranicích, ČTK řekl, že od premiéra to v okamžiku napjaté atmosféry vyžadovalo odvahu. Znovu se s nimi předseda vlády setká za půl roku.

Dobrovolníci pomáhající ilegálním imigrantům ocenili, že se s nimi setkal premiér Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Jsme nesmírně vděčni premiérovi, že našel občanskou a politickou odvahu k tomu dnešnímu pozvání v situaci, kdy je taková atmosféra proti uprchlíkům a zároveň kdy prezident mluví s úplně opačným křídlem toho veřejného mínění, kdy mluví s konvičkovci na Albertově. Určitě nebylo úplně jednoduché se bavit s námi, co uprchlíkům aktivně pomáháme,“ uvedl Piňos. Odkázal přitom na demonstraci organizace Blok proti islámu, které dnes prezident Miloš Zeman na Albertově přihlížel.

Dobrovolníci Sobotkovi odevzdali dopis, ve kterém argumentovali pro přijetí více uprchlíků, než kolik České republice přikazují evropské kvóty. Vládu požádali o zlepšení podmínek v detenčních zařízeních. Současně vyzvali k aktivnějšímu přístupu Česka k řešení migrační krize. Sobotkovi darovali bezpečnostní vestu s nápisem Czech Team. Stejnou, v jakých Češi pomáhali na srbsko-chorvatském hraničním přechodu Berkasovo-Bapska. „To byl náš pracovní oblek, na který jsme byli pyšní, protože ta značka se stala značkou dobré pověsti České republiky,“ uvedl Piňos.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Jaromír Dědeček byl položen dotaz

školství

Nemyslíte, že je školství u nás nejen podfinancované, ale i zastaralé? Že potřebuje reformu a vice peněz? Otázka na vás politika je, jak to zařídit? Minimálně financování si přehazujete - teď hlavně s obcemi a kraji jak horký brambor a o reformě všichni jen mluvíte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala nejprodávanější. Radost z toho však zřejmě nemá

11:30 Petr Fiala nejprodávanější. Radost z toho však zřejmě nemá

Kniha Cirkus Fiala s podtitulem Kdo skutečně vládnul Česku? se v během prvních dní na českém trhu pr…