Docent ke kauze novičok: Tutlalo se něco hodně sviňského. Proto informované osoby začaly tak řádit proti Zemanovi

06.05.2018 8:07 | Zprávy
autor: mp

Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík na svém blogu okomentoval kauzu novičok. Zdá se mu, že se v této kauze něco zatajovalo. Valenčík doslova píše, že se něco „hodně sviňského tutlalo“.

Docent ke kauze novičok: Tutlalo se něco hodně sviňského. Proto informované osoby začaly tak řádit proti Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Docent Radim Valenčík sleduje, co se to děje v kauze novičok, a zdá se mu, že hlavní aktéři na české straně vypouštějí z úst čím dál větší nesmysly. Na počátku přitom bylo poměrně prosté prohlášení Ruské federace, že Československo bylo jednou ze zemí, kde se v minulosti s novičokem pracovalo.

„Reakce na toto prohlášení však byla křečovitá. Politici známí svou servilitou začali tvrdit, že ‚nikdy a v žádném případě‘ jsme s novičokem neměli nic do činění. Divné. Na tom, že by náš armádní výzkum novičok testoval, by nebylo nic divného ani špatného. Armáda má povinnost chránit obyvatelstvo, a proto když se objeví nová chemická bojová látka (zvláště z hlediska rozdělení úloh v NATO), by měla testovat její vlastnosti a najít i případné antidotum. Proč tedy tvrdit, že jsme s novičkem neměli nic do činění? Drábová dokonce na ČT24 řekla, že podle mezinárodních dohod o zákazu chemických zbraní není porušením této dohody, když se vyrobí množství menší než jedna tuna... Možná že ruská strana jen trochu zadupala, měla indicie a zkoušela, co to udělá, když jako náhodný příklad vybere ČR. A potrefená husa začala kejhat,“ napsal Valenčík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…