Docenta Konvičku, který bojuje proti islamismu, z univerzity nevyhodí. Postavil se za něj děkan

31.01.2015 21:29

Poslanec František Vácha (TOP 09), jenž je zároveň děkanem Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, se jasně postavil za docenta Martina Konvičku, předního představitele iniciativy Islám v České republice nechceme. Studenti prý mají Konvičku rádi, je to odborník na svém místě a soukromé aktivity s prací nemíchá. Vácha proto nevidí důvod chovat se jako komunisté před rokem 1989 a vyhazovat ho.

Docenta Konvičku, který bojuje proti islamismu, z univerzity nevyhodí. Postavil se za něj děkan
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme v pořadu Hyde park

"Problém Konvička' není problém dneška. Na mě se obraceli lidé, kteří se cítili být jeho výroky uraženi, už možná tak před dvěma nebo třemi lety. Občas jsem řešil nějaké stížnosti na Konvičku. Vždycky jsem na to nahlížel tak, že jde o osobní spory Konvička versus někdo a že si to mají řešit třeba přes trestní oznámení, netahat do toho zaměstnavatele. Tak to bylo před 25 lety - pokud někdo chtěl někomu uškodit, tak se obrátil na jeho zaměstnavatele, ale k tomu se nesnížím," zdůraznil Vácha v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Konvička je vynikající entomolog, studenti ho oceňují a především nemíchá práci se svými osobními názory. Mezi zaměstnanci a studenty by si prý Konvičkův odchod přál málokdo. Je sice pravdou, že si v minulosti na Konvičku stěžovali někteří akademici nebo levicoví extremisté, ale Vácha jim vzkazuje, aby své spory řešili na soukromé rovině, třeba podáním žaloby, pokud to musí být, ale nemají do toho zatahovat i zaměstnavatele. Zmínění levicoví extremisté prý v minulosti sáhli i k výhrůžkám, ale dnes se zatím nic takového neděje.

Na sociální síti Facebook se sice v souvislosti s Konvičkou objevují vulgarismy, ale děkan má za to, že na Facebooku se s tím musí počítat. Tamní diskuze prý úrovní odpovídají debatám v hospodách čtvrté cenové skupiny. A sám Martin Konvička si podle děkana uvědomuje, že se stává veřejně známou osobou a snaží se vyjadřovat kultivovaněji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …