Dodržujte naše zákony! Slovenský poslanec se nekompromisně pustil do velvyslance USA

09.10.2016 18:31

Bratislavský poslanec, předseda Klubu pro Bratislavu Martin Borguľa, zaslal dopis americkému velvyslanci na Slovensku Adamu Sterlingovi. Vyzývá ho, aby respektoval slovenské zákony. Dopisu si všímá Jan Urbach na serveru VašeVěc.cz.

Dodržujte naše zákony! Slovenský poslanec se nekompromisně pustil do velvyslance USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Borguľa ve svém dopise také chce, aby byl zpřístupněn prostor před velvyslanectvím na Hviezdoslavově náměstí. Tento prostor je podle jeho slov v současnosti bez právního titulu ohrazený plotem.

„Dovolte mi, abych se na Vás obrátil s výzvou o zpřístupnění prostoru před americkou ambasádou občanům Bratislavy. V současnosti jde ze strany Velvyslanectví USA o nelegální okupování a zabrání prostoru náměstí, ke kterému nemáte žádný právní titul. Chci Vás touto cestou požádat o respektování zákonů Slovenské republiky,“ napsal Borguľa. 

„Právně problematickou situaci zavinilo samo velvyslanectví, když dodatek o prodloužení nájemní smlouvy doručilo až po termínu, a v důsledku se celý nájemní vztah stal neplatným. Bratislavské zastupitelstvo potom novou nájemní smlouvu na zasedání 29. září neschválilo,“ konstatuje Urbach.

  • Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…