Dohnal ji až k soudu, bude se nejspíš moci psát. Kdo koho? Generál ministryni Válkovou

15.07.2014 7:20

Bývalý ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal chystá na ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO) žalobu za průtahy. Lidovky.cz píší, že její přerušení takzvaného řízení o rozkladu, který Dohnal podal proti svému odvolání, považuje za účelové protahování.

Dohnal ji až k soudu, bude se nejspíš moci psát. Kdo koho? Generál ministryni Válkovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Týden před ukončením termínu takzvaného řízení o rozkladu, který Dohnal podal letos v dubnu proti svému odvolání, ho ministryně přerušila. Válková to prý zdůvodnila trestním oznámením kvůli předražené zakázce Vězeňské služby z Dohnalovy éry.

„Dne 8. července informoval současný generální ředitel Vězeňské služby Pavel Ondrášek paní ministryni, že bylo podáno oznámení kvůli zakázce na dodávku kuchyňských technologií, přičemž trestní řízení může souviset s výkonem funkce bývalého generálního ředitele Vězeňské služby," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Ministerstva spravedlnosti Jiří Hovorka. „Podle nezávislého posudku byly dodané technologie předraženy o desítky procent. Celková cena zakázky činila přes 22 milionů korun," vypočítala Vězeňská služba. Další oznámení prý bude následovat kvůli zakázce na dodávku eskortních autobusů v ceně přes 100 milionů korun.

Ví, že její postup byl zcela v rozporu se zákonem

„Paní ministryně se snaží oddálit verdikt soudu. Moc dobře ví, že její postup byl zcela v rozporu se zákonem. My na ni ale podáme žalobu za průtahy," říká Dohnal. Od prošetřovaných zakázek se distancuje. „Nijak se mnou nesouvisí, nejsem ani podezřelý, ani stíhaný, je to jen zástupný důvod," tvrdí.

Dohnal považuje své odvolání za nezákonné a neplatné. „Paní ministryně měla na vyřízení rozkladu čtvrt roku. Neučinila tak a týden před vypršením termínu ho takto zcela účelově pozastavila," čílí se Dohnal. Vězeňské službě podle něj v krajním případě hrozí dvojvládí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …