Dohoda se STAN dotažena. Bartoš: Jsme připraveni ujmout se vlády

12.01.2021 9:52

Piráti schválili předvolební koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Předseda strany Ivan Bartoš zářil na tiskové konferenci spokojeností. „Myslíme na metu nejvyšší. Jsme připravení ujmout se vedení této země,“ konstatoval.

Dohoda se STAN dotažena. Bartoš: Jsme připraveni ujmout se vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

„Já mám velkou radost, že členové Pirátské strany schválili onu koaliční smlouvu Pirátů a hnutí STAN,“ oznámil Bartoš před kamerami ČT s tím, že v internetovém hlasování projevilo svůj názor přes 800 pirátů. Takřka 80 procent z nich se vyslovilo pro tuto smlouvu.

Anketa

Odejde Donald Trump jako směšná figura?

20%
80%
hlasovalo: 8446 lidí

Jednání o koaliční smlouvě bylo podle Bartoše tvrdé, ale férové a spolupráce podle jeho názoru stojí na pevných základech programové shody, která bude ještě do voleb do hloubky propracována.

„Je to spojení, které se rozhodně nerozpadne po volbách. Myslíme i na tu metu nejvyšší, to jest, že chceme ty volby vyhrát. My jsme připraveni, pokud budeme mít možnost, ujmout se vedení této země, v těch jejich nejtěžších časech. V časech ekonomické krize. V časech, kdy firmy i lidi často padají na dno,“ řekl Bartoš.

Předseda je připraven vyvézt Česko z krize a udělat z této republiky moderní stát. „Stát, který nebude montovnou, ale spíše mozkovnou,“ zdůraznil ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…