Dohra kolapsu Hamplové. Za Němcovou se styděli už i spolustraníci

03.12.2022 16:50 | Ze sítí

Nově zvolené senátorce Janě Zwyrtek Hamplové se při jednání horní komory parlamentu udělalo nevolno a přijela pro ni sanitka. Poté, co se zotavila, vyjádřila velký podiv nad tím, co se kolem její nevolnosti strhlo. Překvapila ji prý např. reakce její senátní kolegyně Miroslavy Němcové (ODS).

Dohra kolapsu Hamplové. Za Němcovou se styděli už i spolustraníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze Senátu, který se zabýval mimo jiné i rusko-ukrajinským konfliktem

Senátorce Janě Zwyrtek Hamplové se v tomto týdnu udělalo při jednání horní komory parlamentu nevolno. Musela pro ni přijet sanitka. O pár hodin později senátorka na sociálních sítích poděkovala všem, kteří jí vyjádřili podporu, a oznámila, že posledních pár dní pro ni bylo náročných a asi bude muset víc odpočívat.

Dala však také najevo, že ji překvapila reakce některých jejich kolegů/kolegyň. Zmínila např. reakci senátorky Miroslavy Němcové (ODS).

„J. Zwyrtek Hamplová dnes v Senátu kolabovala. První, kdo jí běželi pomoci, byli lékaři-senátoři ODS. Vzhledem k nadávkám, které příznivci JZW na ‚tu sebranku z ODS‘ v komentářích sypou, se zdá, že neudělali dobře. Já si to nemyslím,“ napsala Němcová na twitteru.

Zwyrtek Hamplovou prý tato slova zaskočila.

Raději bych si to odpustila… Nemohu věřit, že toto je možné… pohybuji se v jiném prostředí… Paní Němcová byl pro mne doslova šok… S řadou senátorů komunikuji zcela normálně, výbor je přátelské prostředí, kde se dá pracovat… ač máme třeba jiné názory… to totiž dospělí lidé umí… Toto jsou excesy jednotlivců, kteří patrně mají potřebu exhibovat, i kdyby na účet nemoci druhého nebo za cenu hrubé urážky. Budu prosazovat důsledně jiný styl. A chtějí-li sebou nechat cloumat vztek a ty nejnižší pudy, jednou jim to voliči sečtou… A na mne to neplatí…“ podotkla senátorka Zwyrtek Hamplová.

V podobném duchu se vyjádřil také europoslanec ODS Jan Zahradil. „Tohle tě není důstojné, Mirko,“ konstatoval.

Miroslava Němcová prolouvá

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…