Dojná kráva, parazit, bojovná srdce a Okamura, ze kterého se dělá zle. To znělo na akci "Bobo"

17.10.2013 9:41

REPORTÁŽ Za minimálního zájmu médií pobývala Jana Bobošíková na Plzeňsku. Jak tisková konference, tak i samotný mítink byl decentně řečeno velmi slabě novinářsky obsazen. Samotné setkání s občany pak proběhlo v komorním duchu.

Dojná kráva, parazit, bojovná srdce a Okamura, ze kterého se dělá zle. To znělo na akci "Bobo"
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jana Bobošíková

Na samém začátku „tiskovky“ uvedla vůdkyně hnutí Hlavu vzhůru!, že podle agentury SANEP a také podle vlastních zjištění stoupá popularita přes pět procent a blíží se k šesti. „Nevěřím mediálním výzkumům a raději se spoléhám sama na sebe, i když velmi rezervovaně. Naše oblíbenost vzrůstá i tím, že jenom neslibujeme, jako všechny zaběhlé strany. My přicházíme s jasnými a konkrétními návrhy. Zaměstnanec pro nás není dojná kráva, živnostník není parazit a senior není na přítěž, počítáme se všemi.“

Jako jediní chceme vyvázat naši republiku z EU

Na to se pak dostala k oblíbenému tématu EU. „My jako jediní chceme vyvázat naši republiku z Evropské unie. My z ní chceme pryč, zatímco ostatní už koketují s termíny přijetí eura. Máme ke změnám bojovná srdce a nebojíme se ani nepopulárních opatření, které však budou – na rozdíl od jiných – k dobru České republiky. Neslibujeme hory, doly!“

„Exekutoři se utrhli ze řetězu,“ pronesl Petr Štillip, který je „dvojkou“ na plzeňské kandidátce. Slovo pak dostal host, bývalý primátor města Zdeněk Prosek: „Měl by tu vyrůst liberálně – konzervativní blok a musím říci, že mému uchu lahodí program hnutí Hlavu vzhůru!. Dělá se mi totiž špatně z populistů, z Okamurů a Babišů, kteří slíbí všechno všem.“

„Politici a především budoucí poslanci budou mít neklidné sny, budou se budit hrůzou, až zjistí, že ze zákulisí Poslanecké sněmovny na ně bude dohlížet Václav Klaus,“ pronesla na závěr Jana Bobošíková.

Mítink plný focení a podpisů

Na mítinku, který byl spíše kontaktním místem pro případné voliče a zájemce, se za necelou hodinku akce vystřídalo několik desítek lidí. Obdrželi letáčky, tužky i cukroví, napili se rokycanského piva a řada z nich si vyfotografovala vůdkyni strany. Rozdávala a podepisovala svoji knihu Bojuji za vás a někteří šťastlivci si také mohli odnést knihu Václava Klause Česká republika na rozcestí – Čas rozhodnutí. „To je něco jiného, než pan Okamura, který svoji knihu prodával a o jeho autogramiádu byl pramalý zájem,“ zhodnotila setkání jedna důchodkyně v narážce na nedaleký stánek Úsvitu. Ostatně, ještě o pár desítek metrů dále lákali voliče zelení, ODS osobně s Jiřím Pospíšilem a pak zástupci hnutí ANO, kteří tu měli asi nejvíce zájemců.

Jana Bobošíková si neopomněla „rýpnout“ do veřejnoprávních médií, především pak České televize, kde, jak konstatovala  "….za mého vedení se do společných diskusí dostaly všechny strany a nikoliv jen ty vyvolené“. Jak na závěr dodala pro ParlamentníListy.cz, „…ono ale není hlavní to, co vám nasypou do hlavy média, ostatně sledovanost těchto televizních pořadů jde čím dál více dolů. Důležité je mít svůj vlastní názor, sledovat známé osobnosti – a těch máme i v krajích docela dost, především ze sportu. Ona totiž občany nezajímá až tak centrální politika, ale co konkrétně budou případní noví poslanci pro svůj kraj a své voliče hmatatelného dělat. Povšechné fráze už nikoho neoslovují".

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Václav Fiala

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …