Doktor Barták neuspěl s odvoláním, zůstává mu trest 14 let za znásilnění

07.06.2013 14:16 | Zprávy
autor: pan

Doktor Jaroslav Barták neuspěl s odvoláním u soudu. Platí pro něj tak trest 14 let vězení, když zneužíval a znásilňoval své asistentky. Zároveň musí ženám nahradit vzniklou újmu. Barták se ale prý hodlá odvolat k Nejvyššímu soudu.

Doktor Barták neuspěl s odvoláním, zůstává mu trest 14 let za znásilnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

Soudce pražského vrchního soudu v pátek nazval trest Jaroslava Bartáka citelným, ale zákonným. Barták totiž za zneužívání a znásilňování svých asistentek dostal 14 let vězení. Rozsudek je pravomocný.

Na Bartákovo jednání upozornila v srpnu 2011 MF Dnes. Tehdy se objevil případ asistentky Lucie, kterou na pracovní cestě na Filipínách Barták brutálně bil a sexuálně napadal. Pomohl jí až český velvyslanec Josef Rychtar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šel do koše.“ Co skrývá velikonoční mazanec ze supermarketů

11:58 „Šel do koše.“ Co skrývá velikonoční mazanec ze supermarketů

Dají se velikonoční mazance pořídit za dobré peníze v supermarketu? Nabídka obchodů naznačuje, že po…