Doktor Barták neuspěl s odvoláním, zůstává mu trest 14 let za znásilnění

07.06.2013 14:16 | Zprávy
autor: pan

Doktor Jaroslav Barták neuspěl s odvoláním u soudu. Platí pro něj tak trest 14 let vězení, když zneužíval a znásilňoval své asistentky. Zároveň musí ženám nahradit vzniklou újmu. Barták se ale prý hodlá odvolat k Nejvyššímu soudu.

Doktor Barták neuspěl s odvoláním, zůstává mu trest 14 let za znásilnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

Soudce pražského vrchního soudu v pátek nazval trest Jaroslava Bartáka citelným, ale zákonným. Barták totiž za zneužívání a znásilňování svých asistentek dostal 14 let vězení. Rozsudek je pravomocný.

Na Bartákovo jednání upozornila v srpnu 2011 MF Dnes. Tehdy se objevil případ asistentky Lucie, kterou na pracovní cestě na Filipínách Barták brutálně bil a sexuálně napadal. Pomohl jí až český velvyslanec Josef Rychtar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Pomoc

Mě se líbí, jaká všechna opatření navrhujete na pomoc lidem kvůli zdražování. Bylo by fajn, kdyby jste je prosadili, ale to je i můj dotaz, proč jste nic z toho, co teď navrhujete neprosadili už v minulé vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

15:46 „Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

„Muniční iniciativa pro Ukrajinu pokračuje, nákup stíhaček F-35 také a má proběhnout sjezd landsmanš…