Doktor Hnízdil: Klaus ml. na Hradě, nebo Okamura? Pánbůh nás ochraňuj!

11.11.2019 7:31

Doktor Jan Hnízdil se v rozhovoru s Monikou Le Fay nekompromisně pustil do českých politiků včetně prezidenta Miloše Zemana. „Politici jsou psychopati. Měli by dělat psychologické testy. Z Pražského hradu se stalo uzavřené oddělení psychiatrické léčebny,“ říká lékař, který už navrhoval i prozkoumání duševního stavu Václava Klause. Nyní se děsí představy, že by právě jeho syn, Václav Klaus mladší, v budoucnu usedl v čele státu.

Doktor Hnízdil: Klaus ml. na Hradě, nebo Okamura? Pánbůh nás ochraňuj!
Foto: FAEI.cz
Popisek: MUDr. Jan Hnízdil
reklama

Prezident Zeman a další naši politici jsou podle Hnízdila přeborníci v primingu; ten vypovídá o tom, jak nevědomě přejímáme modely chování: agresivitu, hulvátství, bezohlednost apod. „Národ má ale takové politiky, jaké si zaslouží. Pokud nasloucháme hlupákům a hulvátům, stáváme se národem hlupáků a hulvátů,“ shrnuje lékař.

Fotogalerie: - Kocábův Vabank

Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...

Anketa

Je Václav Moravec vyvážený ve skladbě hostů, které zve do svých pořadů?

4%
96%
hlasovalo: 20106 lidí

„Politici jsou psychopati, protože psychopat se považuje za zdravého, jedinečného, neomylného,“ vysvětluje doktor Hnízdil a ptá se řečnicky, proč nemají politici psychologické testy předtím, než řídí stát. „Necítí potřebu podrobovat se nějakému testu. Nikdo ho k němu nedonutí. To je obrovský problém,“ myslí si doktor, který se před lety s kolegy pokoušel takový test prosadit u nás a vykoledoval si trestní oznámení pro pokus o vlastizradu ve stádiu přípravy. 

Testy tedy jsou. Jen není politická vůle je přijmout. „Psychopati si pod sebou větev neuříznou. Tak se aspoň snažím dávat lidem obecné informace o tom, jak psychopata poznat a jaké představuje nebezpečí,“ dodává Hnízdil.

Hnízdil dříve navrhoval prozkoumání duševního stavu Václava Klause, mimo jiné proto, že popíral zjevné věci jako například globální oteplování. Ani ve snu by jej prý nenapadlo, že nás může potkat větší pohroma než Klaus. „No a teď tady máme Zemana, Babiše, Mynáře, Ovčáčka. V prognózách už jsem opatrný. Možné, že to ještě není úplné morální dno. Na funkci prezidenta už si brousí zuby Václav Klaus junior, růžky vystrkuje Tomio Okamura… Pánbůh nás ochraňuj!“ děsí se doktor.

„Z Pražského hradu se stalo uzavřené oddělení psychiatrické léčebny. Kamerové systémy, betonové zátarasy, detektory, stráže, osobní prohlídky… jsou namístě.  Ne jako ochrana obyvatel Hradu před veřejností, ale jako ochrana veřejnosti před osazenstvem Hradu,“ zdůrazňuje Hnízdil.

Pozastavil se i u státních vyznamenání, které Zeman předával nejrůznějším osobnostem 28. října. Největším vyznamenáním ke státnímu svátku totiž podle doktora je nebýt na Hrad pozván. „Negativní emoce jsou totiž nakažlivé. Stačí, aby člověk pobýval dvě minuty, mlčky, v uzavřené místnosti, ve společnosti osoby, která je agresivní, arogantní, zlostná, negativistická a chytíte to. Začne vám být nevolno. Dvě hodiny ve Vladislavském sále jsou hrozná nálož. Lékař na závěr varuje: státní vyznamenání od prezidenta škodí zdraví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…