Doktor Macek: Máte koule vyšetřovat Sobotku za zločin století?

07.03.2016 15:11

Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek glosoval na svém webu Viditelný-Macek.cz aktuální politickou situaci. Vyjádřil se například ke slovenským volbám i k osobě Andreje Babiše (ANO).

Doktor Macek: Máte koule vyšetřovat Sobotku za zločin století?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Úvodem svého komentáře si Macek všiml komentáře editora Respektu Martina Šimečky. „Slovenský lid neumí volit, nerozumí světu, zvolil to nelogicky,“ uvedl Šimečka. „Čti: Volby na Slovensku zase nedopadly tak, jak jsem si přál. Nabubřelá povýšenost některých lidí nezná hranic,“ konstatuje Macek.

„Kdybych byl poradcem ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, poradil bych mu následovně: Vykašlete se na lítostivou ublíženost, když se koaliční partneři před blížícími se volbami začínají projevovat jako opozice, a udělejte rázně totéž,“ uvádí následně Macek a vnímá příležitost v prvoinstančním rozhodnutí o vině šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové. Toto rozhodnutí podle Macka připomenulo všem občanům „zločin století“, který se dotkl jejich kapes. 

Původní text ZDE.

„Nyní máte skvělou příležitost začít objasňovat a objasnit prvotní roli Špidly, Sobotky, Urbana a dalších politiků ČSSD (a nejen ČSSD) na této šílenosti. A neříkejte, že to nejde: kde je vůle (a patřičné odbory ministerstva financí), tam se cesta vždy najde! Pokud na to ovšem máte koule…,“ řekl Macek.

A přináší také soupis příznaků, které provázely konec starého Říma, a který nyní se šíří internetem. Je mezi nimi například toto: „Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity. Úroveň vzdělání rapidně klesá. Šíří se cynismus. Občané stále na všechno nadávají.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Miloš Zeman je intelektuál. A taky zrůda

16:42 Pavel Novotný: Miloš Zeman je intelektuál. A taky zrůda

Již téměř pravidelné fotbalové okénko s řeporyjským starostou? Novotný by Spartu za rasismus vylouči…