Doktor Macek: Už ani ta Merkelová nevěří, že někdy bude lépe

19. 4. 2013 9:36

Doktor Miroslav Macek se děsí dalších nápadů na „záchranu“ ekonomiky, vycházejících z hlav evropských politiků. Zejména Angela Merkelová se prý v poslední době překonává. Zajímavé prý je, že německá kancléřka už snad ani nevěří, že by se ekonomika v eurozóně někdy oživila a jen vytlouká klín klínem.

Doktor Macek: Už ani ta Merkelová nevěří, že někdy bude lépe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou

Macek cituje slova ekonoma Pavla Kohouta: „Vzhledem k tomu, že vysoký dluh evropských států nebude možné rozpustit v budoucím růstu - žádný nebude - neexistuje alternativa ke škrtům.“ Tyto škrty by však prý neměly být pouhým krycím názvem pro zvyšování daní. Macka vzhledem k jeho dlouhodobým názorům ani nepřekvapuje, že už nevěří, že ekonomika v zemích EU bude ještě někdy růst.

Překvapivé však prý je, že podobnou skepsi projevuje i německá kancléřka Angela Merkelová. A prý taky evidentně nepočítá s žádným oživením ekonomiky a růstem počtu pracovních míst. „Jinak by nepřišla s bláznivě zoufalým nápadem, že vysoká nezaměstnanost mládeže by se měla řešit předčasnými odchody do penze,“ píše Macek.  

Navíc se Macek obává, že to zdaleka není poslední nápad podobného ražení. „Šíleností, jakými se eurounijní (a nejen eurounijní) politikové budou snažit ovlivnit neovlivnitelné tržní zákonitosti, zřejmě bude přibývat,“ uzavírá s povzdechem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…