Doktor Macek cituje: Rathovým fanouškům zavřeli idol. Tak říkají pitomosti

23.05.2012 10:52

Miroslav Macek ocitoval na svém blogu slova svého přítele, podle kterých je jedním z hlavních problémů naší politiky špatné politické „publikum“. Politické strany prý většinou podporují lidé, kteří politice vůbec nerozumí a jsou to spíš fandové, kterým jde jen o to, aby si zaútočili na tábor protivníka.

Doktor Macek cituje: Rathovým fanouškům zavřeli idol. Tak říkají pitomosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou
reklama

Miroslav Macek na svém blogu cituje slova, která mu napsal jeho přítel T.H. Podle něj je problémem této země, že kromě absence dobrých politiků a novinářů nemáme ani dobré politické „publikum“. Podle něj spousta příznivců a podporovatelů našich politických stran připomíná spíš fanoušky fotbalových klubů. „O politice neví nic a jejich jediným zájmen je podporovat svůj tým, aniž vlastně vědí, koho a proč podporují.“ V tom prý připomínají „tvrdé jádro“ fanoušků Sparty nebo Baníku.

Tento problém se podle něj netýká jen levice (prý „bohužel“), ale většina takových „fandů“ si našla levicové strany. Nemají prý zájem o politickou diskusi, nejsou schopni se podívat na svou stranu kriticky a stejný odstup postrádají i u svých miláčků, kteří stranu reprezentují. „Chtějí jen házet flašky od piva na ty druhé,“ myslí si Mackův přítel T. H.

Proto se prý nelze divit jejich chování teď, když jejich idol David Rath skončil v klepetech. Zmatení fandové, kteří ztratili svůj idol, jsou prý schopni přijít s jakýmkoliv vysvětlením, jen aby si ztrátu své hvězdy vysvětlili. Proto jsme nyní z jejich strany svědky mnoha pitomých zdůvodnění Rathova pádu.

Podle samotného Macka podobným fandovským komplexem rozhodně netrpí David Rath. O jeho „nadhledu“ nad svými kolegy podle Macka vypovídá jeho hořké konstatování včera na mandátovém a imunitním výboru Sněmovny: „Když by Vám někdo rok poslouchal telefon, vždycky by něco našel.“ Podle Macka je zajímavé zjistit, jak někdejší hvězda ČSSD smýšlí o svých spoluposlancích.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

11:02 Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

Moderátor a nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý se vydal za svým kolegou z branže Čestmírem Str…