Doktor Macek pravicové vládě: Soudruzi, soudruzi, taková zhovadilost

2. 5. 2013 11:20

Soukromým provozovatelům sanitek zřejmě zůstanou oči pro pláč. Zákonodárci jim totiž uložili povinnost pořídit si taxametr a splňovat stejné podmínky jako taxikáři, což pomoc poskytovanou lidem řádně prodraží. Pravidelný glosátor dění v Česku Miroslav Macek to označuje za zhovadilost prvního stupně.

Doktor Macek pravicové vládě: Soudruzi, soudruzi, taková zhovadilost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Soukromé záchranky občanům poskytují dovoz k lékaři či od lékaře ve chvíli, kdy jim zdraví nedovoluje cestovat po vlastní ose. Novela zákona o silniční dopravě ale jejich práci značně komplikuje, především podstatně navyšuje náklady na provoz. Záchranky se budou muset tvářit jako taxi a budou si muset pořídit i taxametr. Doktor Macek k tomu poznamenává, že taxikářská lobby se tím pokusila odrovnat konkurenci.

„Taxikářům se ovšem taková konkurence nelíbila a tak si prosadili u nějakých úředníků ministerstva dopravy dodatečnou šikanu těchto firem spočívající mj. v tom, že řidiči těchto aut budou muset od včerejška prokazovat „znalost místopisu“. Což v době navigací pokládám za úřednickou zhovadilost prvního stupně. A „pravicová“ vláda mlčí. Soudruzi, soudruzi!" píše rozhořčeně glosátor.

Co k problému poznamenal doktor Macek:

Doposud jsem využil „smluvní přepravy“, jak se úředně říká kupříkladu bohulibé službě, kterou si můžete zavolat, když jste někam dorazili autem a v toku času se rozhodli dát si nějakou skleničku a pak se i autem bezpečně dopravit domů, využil několikrát a vždy k plné spokojenosti. Odvoz z nemocnice naštěstí ne.
Taxikářům se ovšem taková konkurence nelíbila a tak si prosadili u nějakých úředníků ministerstva dopravy dodatečnou šikanu těchto firem spočívající mj. v tom, že řidiči těchto aut budou muset od včerejška prokazovat „znalost místopisu“.
Což v době navigací pokládám za úřednickou zhovadilost prvního stupně…
A „pravicová“ vláda mlčí. Soudruzi, soudruzi!

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkajících se knihy novináře Radka Kedroně. Pop…