Doktor Macek se nabídl, že osobně potrápí Zdeňka Svěráka

04.10.2013 11:16

Bývalý politik a glosátor politické scény Miroslav Macek se postavil proti Zdeňku Svěrákovi kvůli tomu, že chce žalovat Tomáše Úlehlu. Ten pro pravicový volební blok Hlavu vzhůru! složil hymnu, v níž použil slovní spojení "metelesku blesku". Režisér si ale tento výraz nárokuje a hodlá politika žalovat. Macek je připraven jít svědčit ve prospěch Úlehly.

Doktor Macek se nabídl, že osobně potrápí Zdeňka Svěráka
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Tomáš Úlehla

"Exposlanec ODS a nynější kandidát na poslance za hnutí Hlavu vzhůru! Tomáš Úlehla napsal přiblblou předvolební písničku. Nikdo by si toho nevšiml, nebýt toho, že v ní použil slovní spojení metelesku blesku, na které si dělá podivný nárok Zdeněk Svěrák, neb je použil v jednom ze svých filmů. A Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě a chce jej za to zažalovat," napsal ve čtvrtek Macek.

Dále Svěráka upozornil, že "metelesku blesku" na něj sem tam pokřikla v dětství matka a dozajista ani ona toto slovní spojení nevymyslela.

OutStreamVideoPlayer

Jsem připraven svědčit

V pátek jde Macek v obraně Úlehly ještě dál. "Pokud advokát Zdeňka Svěráka opravdu zažaluje Tomáše Úlehlu, že užitím slovního spojení 'metelesku blesku' ve volební kampani porušil Svěrákova autorská práva (advokát tvrdí, že jej se Smoljakem vymysleli), nabízím se jako svědek, že toto slovní spojení existovalo již v době poválečné," napsal na svůj web.

Macek zároveň nepochybuje, že se najde i spousta dalších lidí, kteří "nemají paměť zakalenou zlobou vůči Janě Bobošíkové", která je hlavní postavou bloku Hlavu vzhůru!.

"Podotýkám, že je mi styl i obsah její kampaně protivný a rozhodně ji volit nebudu. Ovšem nebudu též mlčky přihlížet zlostnému advokátsko-ješitnému výpadu," uzavírá Macek.

Co přesně napsal Miroslav Macek v pátek na svůj web:

Pokud advokát Zdeňka Svěráka opravdu zažaluje Tomáše Úlehlu, že užitím slovního spojení „metelesku blesku“ ve volební kampani porušil Svěrákova autorská práva (advokát tvrdí, že jej se Smoljakem vymysleli), nabízím se jako svědek, že toto slovní spojení existovalo již v době poválečné. A dozajista se najde dost a dost lidí, kteří též nemají paměť zakalenou zlobou vůči Janě Bobošíkové. Podotýkám, že je mi styl i obsah její kampaně protivný a rozhodně ji volit nebudu. Ovšem nebudu též mlčky přihlížet zlostnému advokátsko-ješitnému výpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

11:34 Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

TOP 09 a STAN se oficiálně rozhodly spojit síly do voleb do europarlamentu a představily společnou k…