Doktor Macek totálně odepsal ODS

15. 10. 2012 10:43

Doktor Miroslav Macek sice na svém blogu poznamenal, že letošní krajské a senátní volby mají víc komentátorů, než voličů, ale přesto neodolal a rovněž připojil několik poznámek.

Doktor Macek totálně odepsal ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Každý občan podle něj musí zvážit, jak k takovému výsledku osobně přispěl. Nejzásadnějšími faktory byly podle Macka stádnost a disciplinovanost levicových voličů, generační protest mladých prvovoličů, forma a obsah vládnutí současné koalice, nedostatek kvalitních politických lídrů, bulvarizace sdělovacích prostředků a nenávist části občanů k jakémukoliv establishmentu.

Celé glosy M. Macka ZDE

Výsledek voleb však nejspíš donutí část lidí vrátit se k volebním urnám, případně vrátit protestní hlasy svým původním favoritům. Přesto však Macek neočekává, že by pravice v příštích volbách uspěla. A pak podle něj nastává ideální příležitost pro návrat na výsluní. Levice bude v příštím volebním období nést důsledky vládní odpovědnosti a pravice bude mít možnost najít si schopného, charismatického lídra a „kuberovský“ program fungujícího, levného a přívětivého státu. Pochybuje však, že takovou stranou bude ODS. „Tato strana je už příliš místně i celostátně provázána s nepříliš vábnými ekonomickými strukturami ,“ obává se. Než dlouhou a nejistou nápravu je podle Macka lepší založit novou stranu na zelené louce.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…