Doktor Macek vytáhl starý dokument: Koukej, Nečasi

22.10.2012 10:03 dop.

Doktor Miroslav Macek poradil premiéru Nečasovi s analýzou volební katastrofy a přidal doporučení, co má jeho strana začít slibovat voličům. Macek sám prý toto zjištění učinil už v devadesátých letech, když ještě byl místopředsedou ODS.

Doktor Macek vytáhl starý dokument: Koukej, Nečasi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Doktor Macek doporučil premiéru Nečasovi, aby mu v archivu centrály ODS vyhledala sekretářka dva starší texty, sepsané v devadesátých letech právě Mackem. Pokud si prý Petr Nečas tyto dva texty přečte, má analýzu volebního neúspěchu modrých hotovou.

První se jmenoval „krize důvěry“ a tím druhým byl novinový článek, který tehdejší místopředseda ODS sepsal poté, co strana dostala v doplňujících senátních volbách napráskáno od tehdy populárního podnikatele v turistickém ruchu Václava Fischera.

„ODS musí nabídnout občanům solidní, férový obchod, jehož podstatou by měl být následující slib: Slibujeme vám, že budeme vládnout pevně, nekompromisně a bez ohledu na různé zájmové skupiny, že se nebudeme zabývat politikařením, ale věcnými řešeními vládnutí,“ připomněl své starší úvahy doktor Macek.

Dále svými staršími slovy doporučil premiérovi změnit často kritizovaný styl komunikace: „Slibujeme vám, že se nenecháme nikdy znechutit nebo vyprovokovat sebenepříjemnějšími slovy a komentáři medií a politických protivníků a vždy na ně budeme reagovat věcně a s úsměvem,“ pokračoval ve slibování.

A do třetice Macek navrhl slib tohoto znění: „Slibujeme vám, že na nás bude zatraceně dobře vidět, že jsme se ze svých minulých chyb poučili a že je rozhodně nebudeme opakovat.“

Aby prý byly sliby důvěryhodné, je třeba začít s jejich naplňováním okamžitě a u sebe. A pak už zbývá jen „spoléhat na to, že upřímnou nápravu chyb a tvrdou práci občané ocení.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

15:44 Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

„Fašisté a nacisté.“ Těmito slovy vzbudil Andrej Babiš pobouření u příznivců pětikoalice i u jejích …