Doktor Macek vytáhl starý dokument: Koukej, Nečasi

22.10.2012 10:03

Doktor Miroslav Macek poradil premiéru Nečasovi s analýzou volební katastrofy a přidal doporučení, co má jeho strana začít slibovat voličům. Macek sám prý toto zjištění učinil už v devadesátých letech, když ještě byl místopředsedou ODS.

Doktor Macek vytáhl starý dokument: Koukej, Nečasi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Doktor Macek doporučil premiéru Nečasovi, aby mu v archivu centrály ODS vyhledala sekretářka dva starší texty, sepsané v devadesátých letech právě Mackem. Pokud si prý Petr Nečas tyto dva texty přečte, má analýzu volebního neúspěchu modrých hotovou.

První se jmenoval „krize důvěry“ a tím druhým byl novinový článek, který tehdejší místopředseda ODS sepsal poté, co strana dostala v doplňujících senátních volbách napráskáno od tehdy populárního podnikatele v turistickém ruchu Václava Fischera.

„ODS musí nabídnout občanům solidní, férový obchod, jehož podstatou by měl být následující slib: Slibujeme vám, že budeme vládnout pevně, nekompromisně a bez ohledu na různé zájmové skupiny, že se nebudeme zabývat politikařením, ale věcnými řešeními vládnutí,“ připomněl své starší úvahy doktor Macek.

Dále svými staršími slovy doporučil premiérovi změnit často kritizovaný styl komunikace: „Slibujeme vám, že se nenecháme nikdy znechutit nebo vyprovokovat sebenepříjemnějšími slovy a komentáři medií a politických protivníků a vždy na ně budeme reagovat věcně a s úsměvem,“ pokračoval ve slibování.

A do třetice Macek navrhl slib tohoto znění: „Slibujeme vám, že na nás bude zatraceně dobře vidět, že jsme se ze svých minulých chyb poučili a že je rozhodně nebudeme opakovat.“

Aby prý byly sliby důvěryhodné, je třeba začít s jejich naplňováním okamžitě a u sebe. A pak už zbývá jen „spoléhat na to, že upřímnou nápravu chyb a tvrdou práci občané ocení.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

13:01 Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Stř…