Doktorka Samková: Budou mě volit obyčejní lidé, kteří třou bídu. To kníže nezná

07.08.2012 18:26

Klára Samková se rozhodla kandidovat na prezidentku republiky. Od členky TOP 09, která má jasného prezidentského favorita ve svém předsedovi, to může vypadat jako velmi odvážné. Advokátka Samková však nikdy neměla problém jít do kontroverze.

Doktorka Samková: Budou mě volit obyčejní lidé, kteří třou bídu. To kníže nezná
Foto: Hans Štembera
Popisek: I advokátka Klára Samková má mazlíčka

Hned na začátku rozhovoru pro deník Právo se ohradila proti názoru, že prezident by měl sjednocovat. „Aby všichni měli stejné názory? Proboha, to snad ne! Hitler byl přijatelný pro pětadevadesát procent společnosti,“připomíná advokátka. Sama má na prezidenta mírnější měřítka: „Je to člověk, který jiným neplive do tváře a nekrade propisky.“

Připouští, že sama je vnímána jako kontroverzní osobnost. „Říkám, co si myslím, a někdy i neomaleně, protože když to řeknu normálně, tak mě druhá strana neposlouchá,“ vysvětluje. Proto je  prý potřeba občas přitáhnout šroub.

Členka TOP 09 si nemyslí, že by ve volbách konkurovala svému předsedovi Karlu Schwarzenbergovi. „Elektorát pana Schwarzenberga je úplně jiný než můj,“ myslí si prezidentská kandidátka. Odhaduje, že jí budou volit především obyčejní lidé, kteří mají problém vyjít od výplaty k výplatě a které Karel Schwarzenberg nikdy nemůže oslovit, protože nikdy neřešil, jestli stojí margarín o korunu víc. „Po diplomatických recepcích se umím pohybovat stejně jako pan Schwarzenberg, ale mám jisté pochybnosti, jestli by se on dokázal pohybovat v cikánských ghettech jako já,“ říká.

Právě její voliči by uvítali takového prezidenta, jakým by chtěla být ona. „Potřebují především neustále povzbuzovat. Říkat jim, že mají brát život a zodpovědnost za sebe a své okolí do svých vlastních rukou,“ plánuje Samková.

Myslí si, že každý by si měl, pokud to není na úkor svobody ostatních, dělat co chce. „Ať to dělá aktivně, uvědoměle, s radostí a vědomím vlastní osobní integrity, což je přesně to, co naše společnost nemá,“ obává se advokátka.

V rámci předvolební kampaně však na sebe nechce upozorňovat za každou cenu. „Mám se snad svléknout do plavek?“ ptá se rozdurděně. „To přece nemá nic společného s volbou prezidenta, stejně jako to nemělo nic společného s volbou do Poslanecké sněmovny,“ vzpomíná kampaň Věcí veřejných z roku 2010.   

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

12:31 Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

Politolog Petr Robejšek se v komentáři pro deník MF Dnes zamyslel nad tím, proč zemřela levicová pol…