Dominik Feri: Ovčáček se Zemanem jsou v Číně vyndaný jak chleba z tašky. Když se vyleješ rejžovým vínem, tak nepiš

17.05.2017 11:02

Prezident Miloš Zeman, jeho mluvčí Jiří Ovčáček a všichni ostatní účastníci státní návštěvy v Číně jsou prý „vyndaný jak chleba z tašky“. Pokud netušíte, co to znamená, tak to prý „přehnali s rýžovým vínem“. Tento názor vyplodil poslanecký kandidát TOP 09 Dominik Feri, když se podíval na Ovčáčkův twitterový účet. A co jej k tomu přivedlo?

Dominik Feri: Ovčáček se Zemanem jsou v Číně vyndaný jak chleba z tašky. Když se vyleješ rejžovým vínem, tak nepiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu

Novináři se opět vyřádili na prezidentu Zemanovi. Tentokrát šlo o jeho cestu do Číny, zejména o několik momentů, které daly žurnalistům příležitost posmívat se prezidentově kondici a zdravotnímu stavu.

Téměř všechna česká média zmínila událost při fotografování prezidentů účastnících se konference Nová Hedvábná stezka. Zatímco dvacet devět dalších prezidentů včetně čínského a ruského došlo na místo fotografování po svých, Miloš Zeman se nechal odvézt golfovým vozíkem. Připravení státníci pak několik desítek vteřin čekali, než zaujal své místo.

TAKTO SE VYŘÁDILO AKTUÁLNĚ.CZ

Někdejší redaktor České televize Tomáš Etzler se zase podělil o ohlasy svých přátel na prezidentův projev na konferenci. „Ten chlap byl ožralej“, byla první z nich, na kterou přišla reakce: „Jsem si jistý, že byl.“ A další zase napsal: „Hodně pomalé. A hodně opilé. Haha.“

 

 

Na podobné poznámky o kondici prezidenta zareagoval rozhodně jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ten na svůj facebookový účet vyvěsil fotografii na vozík upoutaného amerického prezidenta Franklina Delano Roosvelta, který, jak upozornil, dokázal i z této pozice vyhrát největší válku všech dob.

 

 

Koho však obraz hrdinství rozhodně nezaujal, byl Dominik Feri. Poslanecký kandidát TOP 09 se na svém facebooku, kde se představuje jako „gaulajtr ve společnosti Sudety – nejkrásnější místo v pekle“, Ovčáčkovu přirovnání náležitě vysmál.

Podle něj je Ovčáčkovo přirovnání na úrovni „pojď na mě z boku“.

„V tý Číně jsou asi už všichni vyndaný jak chleba z tašky,“ pokračoval. A pro ty, co nepochopili přirovnání k pečivu, následně vše vysvětlil dalším vtipem:

„Jen teda Jirkovi neřekli, že by vylitej rejžovým vínem neměl nic psát na internet.“


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

14:47 „Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

V Seznamu Zprávách byl hostem rozhovoru Ivo Kaderka. „To je úplná blbost. Jaká KGB? Já chodil denně …