Donald Trump a jeho kniha: Listovali jsme návodem, "kterak dát do pořádku ochromenou Ameriku"

01.09.2016 12:27

„Tato kniha je mým návodem, jak Americe vrátit velikost. Není to těžké. Stačí, abychom měli někoho natolik odvážného, aby řekl, co je nutné říct. Takového člověka v hlavním městě Washingtonu nenajdete.” Tak zní úvodní text českého překladu Trumpovy knihy, kterou ParlamentníListy.cz měly možnost pročíst.

Donald Trump a jeho kniha: Listovali jsme návodem, "kterak dát do pořádku ochromenou Ameriku"
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Donald John Trump je americký obchodní magnát, politik, televizní hvězda a spisovatel

„Podívejte se, jaký je dnes stav světa. Je to strašlivý malér a to se ještě vyjadřuji slušně. Nikdy nepanovaly nebezpečnější časy. Do téhle bryndy nás dostali politikové a zájmové skupiny ve Washingtonu. Proč bychom jim tedy měli nadále naslouchat? Nastal čas navrátit Ameriku jejím právoplatným majitelům – americkému lidu. Nehodlám hrát tutéž hru, jakou hrají politikové už dlouhá desetiletí – jenom řeči, ale skutek utek, zatímco zákony nám diktují zájmové skupiny a lobbisté. Otřásám zavedeným pořádkem na obou stranách politické scény, protože mě koupit nelze. Chci Ameriku vrátit zpátky, chci, aby byla zase velká a blahobytná, a zajistit, aby ji ctili naši spojenci a aby se jí báli naši protivníci," uvádí v knize kandidát na amerického prezidenta.

Trumpova pravidelně ostrá rétorika není jen součástí jeho knih, ale rovněž současné kampaně.

Donald Trump například ve středu ve Phoenixu opět promluvil k tématu přistěhovalecké politiky. Setkal se také v Mexiko City s mexickým prezidentem a hovořil s ním o výstavbě plotu na společných hranicích. Šéf kampaně Hillary Clintonové jej následně obvinil ze lhaní a neschopnosti. Mimo jiné republikánský kandidát na amerického prezidenta uvedl, že ilegální přistěhovalci se nedočkají žádné amnestie. Znovu také zopakoval svůj plán vybudovat na hranicích s Mexikem „krásnou a neproniknutelnou“ zeď, jež by měla zastavit další příliv ilegálů. Vedle toho voličům zdůrazňoval důležitost nadcházejících voleb. „Tyto volby jsou naší poslední šancí, jak získat zpět kontrolu nad našimi hranicemi a zastavit ilegální migraci,“ řekl Trump.

Knihu vydává AlphaBook v překladu Pavla Vereše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…