Donald Trump se mezi veterány pustil do médií: Já jsem prezident, ne oni. CNN je ostuda žurnalistiky

2. 7. 2017 14:07

Donald Trump včera zahajoval slavnostní koncert ve washingtonském Center fort the Performing Arts. Vedle uctění památky veteránů ze druhé světové války, se opět velmi ostře pustil do médií.

Donald Trump se mezi veterány pustil do médií: Já jsem prezident, ne oni. CNN je ostuda žurnalistiky
Foto: koláž Daily Mirror
Popisek: ,,Z cesty!!!!" Donald J. Trump na summitu NATO

„Mainstreamová média se nás snaží šířením svých dezinformací a lží umlčet. Ale my se nenecháme, protože lidí znají pravdu. Tato média se snažila mě zastavit na mé cestě do Bílého domu. Nicméně já jsem teď prezidentem Spojených států, nikoli ona,“ prohlásil americký prezident, který s médií válčí už několik měsíců. Předevčírem se například nevybíravě pustil do Joea Scarborougha a Miky Brzezinské z televize MSNBC.

Prvně jmenovaného novináře označil za šílence a jeho kolegyni za hlupačku. „Oni dva sami o sobě ale nejsou zlí lidé. Jak bude probíhat jejích sledovanou show Morning Joe, prostě určují jejich šéfové,“ napsal Trump na svém Twitteru, kde okomentoval také rozhodnutí MSNBC zrušit nedávno nastartovaný pořad bývalé novinářky z Fox News Grety Van Susteren. „Ona se úplně vymkla kontrole. Nechtěla šířit protitrumpovskou nenávist, tak musela skončit,“ cituje prezidenta deník The New York Times.

Prezident se také vrátil ke kauze zpravodajské televize CNN, jejíž vlivný producent John Bonifield na tajné nahrávce konzervativního aktivisty James O'Keefe připouští, že se CNN vůči Trumpovi dopouští „honu na čarodějnice“. Bonifield se vyjadřuje především k údajnému napojení Trump na Rusko, které mělo údajně rozhodnout volby v jeho prospěch. „Nemáme v ruce žádný skutečný důkaz, ale umělé přiživování této kauzy nám přináší neskutečnou sledovanost,“ dodal.

„Jsem rád, že se potvrdilo, že CNN šíří dezinformace a dělá ostudu solidní žurnalistice,“ uvedl prezident a dodal, že média zašla příliš daleko a místo jeho osoby ničí sama sebe. „Nečestná média nás od plnění našich cílů ve prospěch amerického lidu nezastaví. Jejich agenda není vaše agenda,“ pronesl prezident směrem ke svým příznivcům na shromáždění. „Místo, aby postupovala chytře a pomocí jemných nástrojů, vrhla se na mě doslova se sekyrou v ruce. A lidé to samozřejmě vidí,“ vysmál se Trump médiím.

Reakce Miky Brzezinské


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…