Donald Trump se rozhodl, že pošťouchne Číňany. Přečtěte si, co provedl

03.12.2016 9:47

Agentura Reuters přináší informace o tom, že si nově zvolený americký prezident Donald Trump krátce telefonoval s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Hovor trval jen asi 10 minut. ale Čínu pobouřil, jelikož šlo o první takovýto kontakt po mnoha letech od doby, kdy prezident Jimmy Carter v roce 1979 prohlásil, že je ostrov Tchaj-wan součástí pevninské Číny. Prezidentka Cchaj Jing-wen však není stoupenkyní sbližování s Čínou.

Donald Trump se rozhodl, že pošťouchne Číňany. Přečtěte si, co provedl
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

45. prezident USA Donald Trump popíchl Čínu, když si krátce zatelefonoval s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Komunistická Čína to považuje za „drobný incident“, který vzešel s tchajwanské strany. Čínský ministr zahraničí  Wang I okamžitě připomněl, že z mezinárodního hlediska je ostrov Tchaj-wan součástí pevninské Číny. „Věřím, že se nijak nezmění dosavadní politika jednotné Číny ze strany Spojených států,“ řekl Wang I.

Wang I také připomněl, že si Donald Trump krátce po zvolení telefonoval s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a ujistil ho, že Čínu považuje za velkou zemi. Wang I proto doufá, že se americko-čínské vztahy budou vyvíjet pozitivním směrem.

Celý text v angličtině najdete zde

Sám Trump na sociální síti Twitter oznámil že mu tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen pogratulovala ke zvolení a on na tom nevidí vůbec nic špatného. Připomněl také, že USA spolupracují s Tchaj-wanem v oblasti bezpečnosti, takže nevidí nic špatného na tom, že si spolu politici těchto zemí telefonují.

Trumpovi poradci ovšem jedním dechem dodávají, že si je Trump velmi dobře vědom politiky jednotné Číny a tímto telefonátem nepřekročil žádné meze.  Sluší se ovšem také připomenout, že v předvolební kampani Trump proti Číně velmi rázně vystupoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…