Donald Trump slavil sedmdesátiny drsnými výroky na adresu Obamy a Hillary

15.06.2016 9:21

Republikánský uchazeč o úřad amerického prezidenta Donald Trump slavil v Severní Karolíně za účasti 9000 svých příznivců sedmdesáté narozeniny. Vedle úsměvů a přijímání gratulací však také Trump ostře reagoval na Obamovu kritiku a se stejnou vervou se pustil také do Hillary Clintonové.

Donald Trump slavil sedmdesátiny drsnými výroky na adresu Obamy a Hillary
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

„Je těžké si užívat narozeniny, když v Bílém domě sedí lidé ovládaní nečinností. Administrativa prezidenta Baracka Obamy je hlavní viník toho, že se imigrace vymkla kontrole,“ reagoval Trump na značně emotivní kritiku amerického prezidenta na jeho adresu. Obama mimo jiné označil čerstvého sedmdesátníka Trumpa za pozéra, jehož amatérismus v oblasti zahraniční politiky může způsobit katastrofické důsledky ve vztazích s Čínou i muslimskými zeměmi a zradikalizovat novou generaci džihádistů.

„Vystoupení prezidenta jsem sledoval. Udivilo mě, že byl víc naštvaný na mě než na toho střelce z Orlanda. Očekával bych, že takhle rozčílený bude na Omara Mateena a další vraždící střelce, kteří u nás nemají co pohledávat,“ konstatoval Trump za bouřlivého potlesku svých příznivců a demokraty v čele obvinil z toho, že se nechtějí podívat pravdě do očí a místo toho strkají hlavu do písku. „Máme problém jménem radikální islámský terorismus. Můžeme ale samozřejmě po vzoru Obamy předstírat, že problém neexistuje.“

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Jak konstatuje Daily Mail, Trump se snaží masakr v orlandském gay klubu spojit s podle jeho názoru škodlivou imigrační politikou Obamovy administrativy. Demokratická kandidátka na prezidenta země Clintonová navíc přislíbila, že pokud uspěje v boji o Bílý dům, přijmou Spojené státy o 550 % více syrských uprchlíků než v současnosti. „Každoročně přijímáme více než 100 000 migrantů ze zemí Blízkého východu. Ti lidé se přitom chovají velmi nevybíravě k ženám, homosexuálům i lidem s odlišnou vírou,“ poznamenal Trump.

„Hovoří se o tom, že druhá žena Mateena věděla o jeho plánech zaútočit na gay klub. Před úřady však tuto skutečnost zamlčela. Její rodina rovněž pocházela z Afghánistánu. Clintonová a Obama sice tvrdí, že samotný útočník byl Američan. Nicméně jeho rodiče emigrovali rovněž z Afghánistánu. Mateen starší podporoval Tálibán, jehož příslušníci terorizují ženy i homosexuály. Opět vidíme, že politická korektnost je smrtící ideologie. Zastánci politické korektnosti nemají vůbec zájem o těchto problémech otevřeně hovořit,“ stěžoval si Trump.

Trump v této souvislosti kritizoval fakt, že nadace manželů Clintonových inkasovala v minulých letech 25 milionů dolarů ze Saúdské Arábie a dalších zemí Blízkého východu. „Dostali peníze od států, které se chovají k ženám příšerně a homosexuály vraždí. Měli by ty peníze okamžitě vrátit,“ zlobil se Trump a poukázal na fakt, že od teroristických útoků z 11. září 2001 Spojené státy přijaly více než půl milionů migrantů ze zemí, kde hrozí homosexuálům a lesbám smrt. „Clintonová chce tento počet ještě zvýšit. To z ní dělá nepřítele žen i LGBT komunity.“

„Jak se můžete tvářit jako ochránce žen, když berete peníze od lidí, kteří ženy zotročují? A že prý ženy mají radši Hillary než mě? Nemyslím si to. To skutečně nemůže být pravda,“ prohlásil Trump a sklidil za své výroky na adresu manželů Clintonových další bouřlivý potlesk. Dnes v poledne se Trump setká se svými příznivci v Atlantě, poté bude pokračovat do Houstonu, Dallasu a svoji šňůru vystoupení zakončí v sobotu v Las Vegas a Phoenixu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …