Doporučení Ukrajině z USA: Vyhoďte ten Putinův most na Krym do povětří

18.05.2018 11:29

Server týdeníku The Washington Examiner doporučil Ukrajincům vyhodit do vzduchu most spojující ukrajinský poloostrov Krym s ruskou pevninou. Je prý morální povinnosti Spojených států takovýto útok na nově otevřený most podpořit.

Doporučení Ukrajině z USA: Vyhoďte ten Putinův most na Krym do povětří
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.
reklama

Ruský prezident Vladimir Puin s velkou slávou otevřel most spojující ruskou pevninu s anektovaným ukrajinským poloostrovem Krym. Devatenáctikilometrová stavba se budovala jen dva roky. Server časopisu The Washington Examiner teď vyzývá k jejímu zničení. Jak tento kontroverzní návrh ospravedlňuje?

„Most je strašlivou urážkou Ukrajiny jako národa,“ píše v komentáři pro server publicista Tom Rogan. Most je symbolem Putinova psychologického i územního vítězství. „Ukrajina má naštěstí možnost spustit letecké údery na most a alespoň na čas ho vyřadit z provozu. Díky délce mostu může letectvo na most udeřit, ale současně snížit riziko, že na mostě zemřou ti, kteří po něm projíždějí,“ pokračuje server.

„Alespoň dočasné vyřazení mostu z provozu by bylo jasným signálem z Kyjeva do Moskvy, že nejsou ochotni formálně akceptovat Putinovu teritoriální krádež,“ pokračuje Rogan. Pokud ukrajinská letadla poletí dostatečně nízko, zvýší šanci, že se vyhnou ruské obraně mostu.

Spojené státy by měly takovýto útok podpořit, protože bude ranou pro Putinovy nacionalistické snahy. Půjde navíc o vzkaz, kterému budou ruští nacionalisté rozumět a televizní stanice Russia Today ho prý jen těžko nějak propagandisticky překroutí.

„Stát, který dovolí, aby mu bylo ukradeno nějaké území a aby zloděj spojil ukradené území se svou půdou, „umírá“, uzavírá publicista varovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

4:46 „Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

ParlamentníListy.cz již před dvěma lety hovořily s mužem, který v Bavorsku provozuje dvě benzínové s…