Dopustila se Kristýna Kočí podvodu? Hrozba vyšetřování a vězení trvá

01.10.2012 11:41

Dnes nezařazená poslankyně Kristýna Kočí (dříve VV) může ještě stále skončit v hledáčku policie a to pro křivé obvinění a podvod. Podle informací pondělního Práva vše závisí na tom, jak dopadne odvolací soud s faktickým lídrem VV Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou. Zdá se, že na výsledek soudu čeká i policie, která zatím Kočí ve věci možného podvodu ani nevyslechla.

Dopustila se Kristýna Kočí podvodu? Hrozba vyšetřování a vězení trvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí

Soudce Jan Šott odsoudil poslance Víta Bártu k podmíněnému trestu a poslance Jaroslava Škárku dokonce k pobytu za mřížemi, protože chtěl podle soudcova výkladu využít Bártův údajný úplatek k politickému boji. Soudce poukázal i na prazvláštní roli nezařazené poslankyně Kristýny Kočí a odpovědným orgánům doporučil, aby prověřili, zda se i ona nedopustila např. podvodu. Policie tak podle všeho učiní až podle konečného verdiktu soudu.

„My se tou věcí zabýváme, nicméně musíme ještě počkat na pravomocný rozsudek ve věci," říká mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

Soudce to zkomplikoval

Státní zástupkyně Hana Vrbová se ale k možnému obvinění Kočí staví rezervovaně. Na státním zastupitelství se prý rolí poslankyně v celém případu zabývali a dospěli k názoru, že se trestného činu nedopustila.

„Zabývali jsme se otázkou, zda paní Kočí tím, že peníze jako by přijala, ač nevěděla, co v obálce je, se taky náhodou nedopustila přijetí úplatku. Vyhodnotili jsme, že ne. Jinak by obžaloba zněla na tři lidi," upřesňuje Vrbová s tím, že nejasnosti do případu vnesl i sám soudce Jan Šott, když obviněné nakonec odsoudil pro něco jiného, než pro co byli obžalováni. Proto se odvolávají nejen oba poslanci, ale i státní zástupkyně.

„Chci, aby byli uznáni vinnými tak, jak jsem je žalovala já a pro co je ke stíhání vydala sněmovna," dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

18:57 „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu Martin Zapletal provedl v sobotu odpoledne před Pražským hradem n…