Dost bylo cyklistů? To nikdo nečekal: Vznikla strana Motoristé sobě

28.5.2022 11:25 dop.

Vzhledem k dlouhodobě nepřátelskému nastavení vedení Prahy vůči řidičům a motoristům se podzimních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy zúčastní i politická strana, která chce na Magistrátu hájit zájmy automobilistů: MOTORISTÉ SOBĚ, uvádí ve své tiskové zprávě.

Dost bylo cyklistů? To nikdo nečekal: Vznikla strana Motoristé sobě
Foto: Archiv Mojmíra Mikuláše
Popisek: Nájezd z Vinohradské na magistrálu má pro cyklisty vyhrazen spoustu místa v obou pruzích. Silnice připomíná omalovánky

„Záměrně se jedná o zcela nepolitický projekt. Nemáme ambice vytvářet recepty na řešení problémů školství nebo zdravotnictví, nad nimiž se dohadují ostatní politici. Jde nám výhradně o zájmy motoristů, kteří jsou vedením Prahy dlouhodobě šikanováni. Motorismus a automobilismus musí v milionové Praze konečně dostat přednost před cyklisty a zelenými aktivisty,“ říká koordinátor projektu Petr Macinka, který mimo jiné dlouhodobě působí v institutu bývalého prezidenta Václava Klause.

Jízda autem je pro mnohé existenční záležitostí, zatímco jízda na kole je pouhá volnočasová aktivita, uvádí kandidující politická strana. Mezi hlavní priority, které budou MOTORISTÉ SOBĚ na pražském Magistrátu prosazovat, tak patří návrat k víceproudým komunikacím a plošná deinstalace veškerých zbytečných opatření, jimiž současné protimotoristické vedení hlavního města šikanuje pražské řidiče v rámci tzv. zklidňování dopravy.

Anketa

Jste pro razantní navýšení výdajů na obranu?

3%
95%
hlasovalo: 44156 lidí
„Po amatérském přístupu hnutí ANO a ČSSD v předchozím volebním období získali správu nad pražskou dopravou zelení fanatici, kteří nás automobilisty považují za škůdce moderní společnosti. To musí skončit,“ říká Petr Macinka a přiznává, že hlavními politickými protivníky strany motoristů jsou piráti a Čižinského Praha sobě.

MOTORISTÉ SOBĚ před volbami odmítají spolupráci s ostatními politickými stranami a hnutími, neboť nevěří, že klíčová automobilová témata jsou pro ně skutečnou prioritou. MOTORISTÉ SOBĚ zároveň po volbách a priori odmítají spolupráci se všemi obecně zelenými stranami, zejména s piráty či jakýmkoli subjektem spjatým se jménem Jana Čižinského a jeho současných spolupracovníků.

Dopravu v Praze již dále nemohou řídit lidé, kteří jezdí na kole a vyčítají řidičům, že to oni svou jízdou autem vytváří zácpy. Strana motoristů, která se těší podpoře několika automobilových klubů a spolků, hodlá na podzim do Prahy přivézt rozum na čtyřech, nikoli na dvou kolech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…