Dovedete si představit, že by Češka v Somálsku studovala v minisukni? V ČT se znovu řešilo nošení šátků

27.01.2017 23:00 | Zprávy
autor: mp

Soud se dnes zastal Střední zdravotnické školy v Praze 10, když konstatoval, že ředitelka školy Ivana Kohoutová se nemusí omlouvat somálské studentce, která chtěla v Česku studovat, ale nakonec si to rozmyslela. Údajně kvůli diskriminaci. Soud konstatoval, že mladá žena se nestala studentkou, protože nesplnila zákonné povinnosti, aby se jí stát mohla, což s diskriminací nemá nic společného.

Dovedete si představit, že by Češka v Somálsku studovala v minisukni? V ČT se znovu řešilo nošení šátků
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

V pátečních Událostech, komentářích ČT se k případu vyjadřovali advokát Alexander Király a publicista a bývalý disident Petr Pospíchal. V pořadu mimo jiné zaznělo, že soud se nezabýval tezí, zda je možné na českých školách nosit muslimské šátky. „Nevím, proč se tomu soud vyhnul. Možná se vyhnul podstatě sporu, protože to téma je citlivé,“ prohlásil na úvod Pospíchal. Király dal kolegovi za pravdu.

Posléze se pánové přeli o to, zda by se na českých školách měly povolit náboženské symboly, nebo ne. Advokát Király konstatoval, že české školství je už od dob první republiky sekulární, drží se toho i Česká republika a škola má právo říct, že náboženské symboly na půdě školy nosit nelze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Jakob byl položen dotaz

Podnikatelé

Když kritizujete vládu za to, že jsou proti podnikatelům, můžete mi říci, v čem jste byli lepší? Co dobrého jste pro podnikatele udělali? Myslíte, že třeba zvýšení odvodů podnikatelům snad pomohlo? Navíc v době nejvyšší inflace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Černý den pro Maďarsko. Bude kolonií EU.“ Zaznělo varování

9:11 „Černý den pro Maďarsko. Bude kolonií EU.“ Zaznělo varování

V Maďarsku vyhrál volby lídr opozičního uskupení Tisza Péter Magyar a gratulace mu zasílají i tradič…