Drábek: Kdybych mohl, tak jdu taky demonstrovat

17.03.2012 10:33

Čtvrteční demonstrace za pád vlády asi v politických kruzích příliš nezapůsobily. Premiér Petr Nečas je sice respektuje a dodává, že vláda bude v konsolidaci veřejných financí pokračovat. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zase demonstranty uzemnil, že výzvy k odchodu situaci neřeší.

Drábek: Kdybych mohl, tak jdu taky demonstrovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
reklama

Podle Nečase mají lidé právo vyjádřit svůj názor, neboť žijeme v demokratické zemi. Víc toho ale nezmůžou. Vláda bude dále pokračovat v reformách, které stabilizují veřejné finance. „Je to klíčový úkol, musela by to dělat jakákoliv vláda v jakémkoli stranickém nebo politickém složení,“ řekl Nečas Týdnu.cz

Drábek zase upozornil, že stěžovat si umí každý, druhá věc ale je přijít s řešením. „Ti, kteří usilují o změnu toho, co prosazuje tato politická reprezentace, by měli také říct jak postupovat dál,“ upozornil. „Tato vláda nedělá populární kroky, to je prostě fakt. Pokud bychom ale ta nutná, nezbytná opatření nedělali, tak se dostaneme do situace, kdy za několik málo let budeme řešit ještě mnohem horší situaci,“ vysvětlil Drábek.

Vládní kroky a úroveň politiky jsou rozdílné věci

Ministr dodal, že je potřeba oddělit úroveň politiky a konkrétní vládní kroky. „Kdybych mohl, jdu demonstrovat také, protože s úrovní politiky jsem také nespokojen,“ souhlasí Drábek, ale zároveň upozornil, že o vládních postupech by se mělo diskutovat odborně.

Organizátoři Holešovské výzvy požadují demisi vlády, odvolání prezidenta a sestavení dočasné vlády odborníků. Zároveň chtějí zastavit církevní restituce, plánované reformy a odvolat podpis k smlouvě ACTA.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…