Dragouni vždycky zastrašovali lidi. Senátor Veleba oceňuje, že Američané přiznali barvu

29. 3. 2015 16:49

Senátor Jan Veleba (SPO) ostře zúčtoval s americkým konvojem, který dnes vjel či ještě teprve vjede v případě severních Čech na naše území. Jízda amerických vojáků v nás má podle předsedy SPO vzbudit strach. Odvozuje to z názvu celé akce "Dragounská jízda".

Dragouni vždycky zastrašovali lidi. Senátor Veleba oceňuje, že Američané přiznali barvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba
reklama

"Název dragouni je odvozen od tzv. dragonády, což byla násilná rekatolizace s pomocí vojáků, která proběhla v 17. století. To jsou evropská historická fakta a jsem si téměř jist, že toto pojmenování dnešního průjezdu amerických vojáků naší zemí ve třech (!) směrech není vůbec shoda okolností," píše Veleba.

Text najdete také zde.

Pokud má jízda toto pozadí, a senátor prý nemá důvod o tom pochybovat, pak v nás má tato jízda vzbudit strach a udržet poslušnost. Je prý zaměřena na zastrašení obyvatel zemí, kterými projíždí, nikoliv Ruska. To díky mezinárodním smlouvám přesně ví, jaké zbraně Američané mají, a jedna kolona je opravdu nemůže rozhodit. Proto je podle něj směšné tvrdit, že tato demonstrace síly míří právě k Moskvě.

Veleba navíc zdůrazňuje, že své informace nečerpal z veřejnoprávních médií. Těm prý nevěří, raději používá mnohem věrohodnější cizojazyčné zdroje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…