Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku ještě rok

08.11.2011 19:50

Pořádkové služby zůstanou na severu Čech s největší pravděpodobností další rok. Policie v souvislosti s tím přijala další nové policisty pro posílení svých řad. Od 1. listopadu to bylo padesát strážců zákona.

Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku ještě rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace

Za poslední týden, tedy od začátku listopadu, přijala policie padesát nových policistů jen pro Šluknovský výběžek. Do doby, než budou vycvičeni, zůstanou v problematickém regionu pořádkové jednotky z jiných krajů. Doba výcviku se pohybuje v rozmezí šest až dvanáct mésíců.

Přítomnost padesáti členů pořádkových jednotek stála v regionu od konce srpna už 40 milionů korun, informoval ministr vnitra Jan Kubice.

Drobné kriminality prý přibývá

I přes všechna tato opatření se nedaří snížit drobnou kriminalitu, ba naopak policie zaznamenala její nárůst. "Lidé vidí více policistů v ulicích, a tak oznamují policii i drobné krádeže, které by dříve ani nehlásili, sdělil novinářům policejní prezident Petr Lessy. 

Ministra vnitra Jan Kubice přijel do Šluknovského výběžku podruhé od začátku nepokojů na konci srpna. Nepokoje vznikly na základě několika útoků, ze kterých místní lidé viní Romy.


Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kri

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…